Новий імплантат зі вбудованим резервуаром знижує ризик інфікування


Бактерійні і грибкові патогени здатні утворювати на зубних імплантатах біоплівку, стійку до дії антимікробних препаратів, — антибіотиків, унаслідок чого імплантати піддаються значному ризику інфікування. Міждисциплінарна група дослідників із Левенского католицького університету (Бельгія) розробила зубний імплантат, який вивільняє такі препарати з розміщеного усередині резервуару поступово.

«Розроблений нами імплантат має вбудований резервуар, — пояснює провідний автор дослідження доктор Каат де Кремер. — Гвинт-заглушка дозволяє легко заповнити цей резервуар протимікробними препаратами. Імплантат зроблений із пористого композитного матеріалу, який вводиться в резервуар, де речовина поступово просочується до зовнішньої поверхні імплантата, який перебуває в безпосередньому контакті з кістковими клітинами. Це перешкоджає утворенню бактерійної біоплівки».

Під час лабораторних випробувань тестувалося використання нового імплантата з хлоргексидином — універсальним обполіскувачом для рота, який має потужний антимікробний ефект. Дослідження показало, що бактерії Streptococcus mutans, які є однією з головних причин розвитку карієсу, не утворюють біоплівку на поверхні імплантата, резервуар якого заповнений цією речовиною. Крім того, та ж технологія дозволяє знищувати навіть біоплівки, вирощені заздалегідь на поверхні імплантата. Це означає, що такі імплантати будуть ефективнішими не лише для профілактики, але і для лікування інфекцій.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *