Новий імплантат зі вбудованим резервуаром знижує ризик інфікування

Бактерійні і грибкові патогени здатні утворювати на зубних імплантатах біоплівку, стійку до дії антимікробних препаратів, — антибіотиків, унаслідок чого імплантати піддаються значному ризику інфікування. Міждисциплінарна група дослідників із Левенского католицького університету (Бельгія) розробила зубний імплантат, який вивільняє такі препарати з розміщеного усередині резервуару поступово.

«Розроблений нами імплантат має вбудований резервуар, — пояснює провідний автор дослідження доктор Каат де Кремер. — Гвинт-заглушка дозволяє легко заповнити цей резервуар протимікробними препаратами. Імплантат зроблений із пористого композитного матеріалу, який вводиться в резервуар, де речовина поступово просочується до зовнішньої поверхні імплантата, який перебуває в безпосередньому контакті з кістковими клітинами. Це перешкоджає утворенню бактерійної біоплівки».

Під час лабораторних випробувань тестувалося використання нового імплантата з хлоргексидином — універсальним обполіскувачом для рота, який має потужний антимікробний ефект. Дослідження показало, що бактерії Streptococcus mutans, які є однією з головних причин розвитку карієсу, не утворюють біоплівку на поверхні імплантата, резервуар якого заповнений цією речовиною. Крім того, та ж технологія дозволяє знищувати навіть біоплівки, вирощені заздалегідь на поверхні імплантата. Це означає, що такі імплантати будуть ефективнішими не лише для профілактики, але і для лікування інфекцій.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *