Діти з атопічним дерматитом схильні до більш високого ризику розвитку карієсу

Нове дослідження, проведене ученими з Національного університету Сінгапуру, виявило взаємозв’язок двох поширених дитячих захворювань: атопічного дерматиту й карієсу. Вчені з’ясували, що немовлята, які були чутливі до поширених алергенів і мали симптоми шкірних захворювань, утричі частіше захворювали карієсом у двох-трьохлітньому віці, чим їхні однолітки, які не мали роздратувань на шкірі в дитинстві.

Атопічний дерматит, також відомий як атопічна екзема, є хронічною рецидивуючою формою запального шкірного захворювання, характерними симптомами якого є шкіра, що зудить, червона та запалена або така, що розтріскалася, і висип. Останніми роками відзначається прогрес цього захворювання, що трапляється сьогодні приблизно у 15–30 відсотків дітей у розвинених країнах. Що стосується карієсу,  дослідження, проведене у 2009 році стоматологічним факультетом Національного університету Сінгапуру, показало, що приблизно 40 відсотків дітей дошкільного віку в країні страждають від тієї або іншої форми захворювання.

У процесі цього дослідження було опитано приблизно 500 батьків упродовж першого року життя їхньої дитини — у три, шість і 12 місяців відповідно, щоби виявити дітей з атопічним дерматитом. Тим дітям, чиї матері повідомили, що в них є симптоми цього шкірного захворювання, були зроблені скарифікаціні шкірні проби, що дозволяють оцінити їхню чутливість до основних алергенів.

Результати показали, що немовлята з дерматитом і позитивними результатами шкірних алергопроб на основні алергени були в 3,29 і 3,09 разів більше схильні до ризику розвитку карієсу у двох-трьохлітньому віці, чим їхні однолітки, що не мали в дитинстві симптомів дерматиту.

«Отримані нами результати дозволяють заздалегідь попередити батьків малюків із дерматитом про підвищений ризик розвитку карієсу, — говорить доктор Стівен Хсу з Національного університету Сінгапуру. — Регулярні стоматологічні огляди допоможуть звести до мінімуму захворюваність карієсом у цих дітей».

Згідно з даними дослідників, взаємозв’язок цих двох захворювань був виявлений уперше. Імовірно, її причиною можуть бути структурні дефекти, що виникають під час формування тканин у плоду в період виношування. Щоби підтвердити біологічний механізм, що лежить в основі цього взаємозв’язку, вченими нині проводяться подальші генетичні дослідження.

Дослідження «Атопічний дерматит і ранній дитячий карієс» було опубліковано 22 січня в онлайн-версії журналу «Алергологія і клінічна імунологія».

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *