Новий препарат допоможе у боротьбі з невралгією трійчастого нерва

Невралгія трійчастого нерва характеризується різкими, стріляючими болями на ділянках обличчя. Напади виникають у разі торкання, наприклад, під час гоління, нанесення макіяжу, прийому душу, розмові, чищення зубів або, навіть, під час поривах вітру. Причиною зазвичай є подразнення трійчастого нерва —  черепного нерва, що забезпечує сенсорну іннервацію ділянки обличчя, частини голови й ротової порожнини.

Зараз у людей, які страждають від цього захворювання, з’явилася надія: вчені Центру стоматології й щелепно-лицьової хірургії Цюріхського університету тестують речовину, здатну зменшувати больові відчуття до принятливого рівня.

Больові сигнали досягають мозку в результаті активації натрієвих каналів, розташованих у мембранах нервових клітин. Підвищення інтенсивності болю пов’язане з підвищенням активності натрієвого каналу 1.7. Блокування цього каналу, наприклад, з допомогою місцевих анестетиків, купірує біль.

Новий препарат BIIB074, пригнічує активність натрієвого каналу 1.7 залежно від його стану: чим активніше стає цей канал, тим сильніше він блокується препаратом. Ліки, що застосовуються нині, навпаки, блокують цей канал, незалежно від його активності, що часто викликає побічні ефекти.

«На відміну від традиційних препаратів, які часто викликають втому і проблеми з концентрацією уваги, BIIB074 показав не лише високу ефективність, але й хорошу переносимість пацієнтами», — говорить фахівець з орофаціальним больовим синдромам, доктор Домінік Еттлін із Центру стоматології й щелепно-лицьової хірургії Цюріхського університету.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *