Пародонтит підвищує ризик розвитку ішемічного інсульту


Дослідники з Медичної школи Університету Південної Кароліни дійшли висновку, що пацієнти з пародонтитом схильні до більш високого ризику розвитку ішемічного інсульту.

Вчені обстежували на предмет наявності пародонтита легкого, середнього і важкого ступеня тяжкості 6 711 дорослих осіб, які ще не перенесли інсульту. Після чого спостерігали за їхнім здоров’ям упродовж 15 років, реєструючи кількість і види інсультів, що сталися за цей час.

Дослідники зафіксували 299 ішемічних інсультів, у тому числі, 47 % тромботичних, коли тромб закупорює кровоносні судини головного мозку; 26 % кардіоемболічних, коли тромб утворюється в судинах серця; і 20% лакунарних, коли блокуються дрібні артерії, що забезпечують кров’ю головний мозок.

Вчені з’ясували, що пацієнти з пародонтитом легкого, середнього і важкого ступеня тяжкості переносили ішемічні інсульти в 1,9, 2,1 і 2,2 разу, відповідно, частіше, ніж ті, хто не страждав на це стоматологічне захворювання.

Крім того, зв’язок між збільшенням ступеня тяжкості пародонтита й ризиком розвитку інсульту був найбільш виражений у разі кардіоемболічного і тромботичного видах інсульту. Дослідники дійшли висновку, що виражений градуйований зв’язок між ступенем тяжкості пародонтита і вірогідністю розвитку ішемічного інсульту дозволяє припустити причинно-наслідковий зв’язок.

Соувік Сен, професор кафедри неврології Медичної школи Університету Південної Кароліни, представив дослідження на Міжнародній конференції з проблем інсульту 2017, що проходила з 22 лютого до 24 лютого в Х’юстоні, штат Техас.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *