Винайдений пристрій, що виявляє бактерії в процесі ендодонтичного лікування


Новий метод виявлення бактерій під час проведення ендодонтичних процедур, дозволить понизити потребу в повторному лікуванні. Обладнання SafeRoot, створене групою дослідників у Королівському коледжі Лондона, дозволяє швидко виявляти бактерії усередині кореневого каналу, забезпечуючи успіх ендодонтичного лікування і знижуючи необхідність видалення зубів або хірургічних втручань.

Під час ендодонтичного лікування лікар очищає кореневий канал від бактерій, намагаючись водночас зберегти більшу частину зуба. Близько чверті цих процедур із часом вимагають повторного втручання, внаслідок вторинних інфекцій, і здебільшого ці процедури вимагають одного або двох візитів до стоматолога, кожен із яких включає препарування кореневого каналу і видалення тканин зуба.

Обладнання SafeRoot було розроблене для виявлення будь-яких видів бактерій після виконання ендодонтичного втручання, щоб усунути як залишкові, так і вторинні інфекції та зниження необхідності повторного лікування. З допомогою флуоресцентного забарвлення й мікроспектроскопії пристрій дозволяє візуально виявити навіть незначну кількість живих бактерій у кореневому каналі. Під час тестування дослідники змогли успішно виявити клітини бактерій всього за 3 хвилини.

Процедура виявлення бактерій не збільшує час лікування й не вимагає додаткових маніпуляцій, оскільки проводиться з використанням звичайних стерильних паперових штифтів.

«Висока життєздатність бактерій у поєднанні з складною структурою кореневого каналу, робить дезинфекцію проблемною, що призводить до значної кількості ускладнень. Це одна з головних причин невдалого ендодонтичного лікування», — пояснює доктор Франческо Манноцци, професор кафедри ендодонтії в Стоматологічному Інституті Королівського коледжу Лондона.

«SafeRoot скоротить час і підвищить успішність ендодонтичного втручання, надаючи лікареві інформацію про можливість завершення лікування. У результаті скоротиться кількість загострень, оскільки будь-яка залишкова інфекція в кореневому каналі буде своєчасно виявлена», — говорить доктор Тім Уотсон, професор кафедри біоматеріалів і відновлюючої стоматології того ж інституту.

Щорічно, лікарями Національної служби охорони здоров’я Великобританії (NHS), виконується близько мільйона ендодонтичних втручань, загальною вартістю 50,5 мільйонів фунтів стерлінгів. «Це лікування не лише займає багато часу і є хворобливим для пацієнтів, але й обходиться NHS у значну суму коштів. Якщо ми зможемо зменшити кількість ендодонтичних процедур і необхідність повторного лікування, це дозволить NHS заощадити значні засоби, — додає провідний дослідник, доктор Фредерік Фести. — SafeRoot також може знайти застосування в діагностиці широкого спектру інфекцій, від раневих або респіраторних,  до інфекційних ускладнень у разі імплантації».


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *