Численні дослідження доводять взаємозв’язок між здоров’ям порожнини рота і станом інших органів і систем людського організму. Нещодавно вчені Університету Кюсю у Фукуоке, Японія, підтвердили зв’язок втрати зубів із підвищеним ризиком розвитку недоумства.

Упродовж 5 років дослідники спостерігали за 1 566 особами віком від 60 років і старше. Вчені з’ясували, що в учасників дослідження, віднесених до однієї з трьох груп на підставі кількості зубів, що залишилися, — від 10 до 19, від 1 до 9 і з повною відсутністю зубів — ризик розвитку недоумства був вищий на 62 %, 81 % і 63 %, відповідно, чим у їхніх однолітків, що зберегли 20 зубів або більше.
«Отримані нами результати підкреслюють особливе значення належного догляду за порожниною рота і своєчасного лікування, починаючи із раннього віку, для зниження ризику розвитку деменції згодом», — говорить один з авторів дослідження, доктор Томоюки Охара.
Крім того, дослідники виявили зворотний зв’язок між кількістю зубів, що залишилися, і ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. Згідно з даними Асоціації Альцгеймера, понад 4,6 мільйонів жителів Японії страждають від деменції, і це число, як очікується, тільки збільшуватиметься в міру старіння населення країни. Всесвітній банк повідомляє, що 26 % населення Японії нині пребуває у віці 65 років або старше, і це найвищий відсоток цієї вікової групи у світі.
Дослідження «Втрата зубів і ризик розвитку деменції» було опубліковано в березневому номері Журналу Американського геріатричного суспільства.