У Всесвітній День стоматологічного здоров’я FDI розвінчує міфи про гігієну порожнини рота

У багатьох країнах 20 березня відзначається Всесвітній День стоматологічного здоров’я. У цей день Міжнародна федерація стоматологів (FDI) розвінчує міфи про гігієну порожнини рота, закликаючи людей дізнатися про це більше й застосовувати свої знання на практиці. Результати онлайн-опитування, проведеного у 12 країнах за участю 12 849 осіб, свідчать про значну невідповідність між тим, що люди вважають правильною гігієною порожнини рота й тим, що вони роблять насправді, а також тим, що рекомендують фахівці.

У восьми з дванадцяти країн, які брали участь в опитуванні, понад 50 відсотків опитаних призналися, що вважають необхідним чистити зуби відразу після кожного прийому їжі. Найбільше цей міф виявився поширеним у Бразилії, Мексиці, Єгипті й Польщі (84, 81, 62 і 60 відсотків, відповідно). FDI рекомендує зачекати, принаймні, 30 хвилин після прийому їжі, перш ніж чистити зуби, щоб уникнути ослаблення зубної емалі.

«Результати опитування підкреслюють невідповідність між уявленнями людей про правильний догляд за порожниною рота й дійсно правильним доглядом, — говорить президент FDI доктор Патрік Хескот. — Ми хочемо, щоби сьогодні, у Всесвітній День стоматологічного здоров’я, люди зрозуміли, що дотримуючись правил гігієни порожнини рота, уникаючи чинників ризику й регулярно проходячи стоматологічні огляди, вони зможуть зберегти здоров’я зубів і ясен. Здорова порожнина рота дає нам можливість вільно розмовляти й посміхатися, відчувати смаки й запахи, жувати, ковтати й передавати широкий спектр емоцій, з упевненістю, без болю й дискомфорту. Задовільний стан  здоров’я порожнини рота відіграє важливу роль і покращує якість життя».

Респонденти багатьох країн помилково вважають, що після чищення зубів обов’язково треба обполіскувати рот водою. Цей міф виявився найбільш поширеним серед учасників із Бразилії, Південної Африки, Мексики, Індії й Канади (77, 73, 75, 67 і 67 відсотків, відповідно). Насправді, не рекомендується обполіскувати рот водою відразу після чищення зубів, щоби подовжити профілактичну дію фтору.

Майже половина респондентів з Індії, Південної Африки, Бразилії й Польщі (52, 49, 48 і 42 відсотки, відповідно) вважають, що фруктові соки наносять менший збиток здоров’ю порожнини рота, ніж газовані напої. Проте фруктові соки також можуть містити велику кількість цукру, що призводить до розвитку карієсу. FDI рекомендує скоротити до мінімуму споживання будь-яких цукровмісних напоїв.

Представник FDI д-р Едуардо Кавалле зазначає: «Розуміння правил догляду за порожниною рота та їхнє дотримання з раннього віку, допоможе підтримувати в належному стані здоров’я порожнину рота в літньому віці та дозволить вам прожити довге життя без фізичного болю й емоційних переживань, викликаних стоматологічними захворюваннями».

Також у результаті опитування з’ясувалися такі цікаві факти:

  • 77 відсотків опитаних погодилися з тим, що для підтримки здоров’я порожнини рота треба один раз у рік відвідувати стоматолога, але дотримувалися цього правила тільки 52 відсотки.
  • Тільки 28 відсотків респондентів вважають, що для підтримки хорошого здоров’я порожнини необхідно обмежувати себе у вживанні алкоголю.

Всесвітній День здоров’я порожнини рота відзначається щорічно 20 березня. Метою свята, що проводиться за ініціативою FDI з 2013 року, є підвищення інформованості людей у всьому світі про значення профілактики і своєчасного лікування стоматологічних захворювань.

Опитування проводилося в період із 20 до 31 січня 2017 року соціологічною службою YouGov за дорученням FDI.

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *