Євросоюз відмовляється від стоматологічної амальгами


Європарламент ухвалив законопроект, що обмежує використання ртуті й усуває протиріччя між нинішнім законодавством Європейського союзу й Мінаматською конвенцією щодо ртуті, ратифікованій значною кількістю країн, — членів ООН. Новий закон передбачає поетапне скорочення й повну відмову від використання ртуті до 2030 року.

«Ртуть є надзвичайно токсичною та входить у десятку найшкідливіших природних речовин на планеті. Найбільша шкода людському організму ртуть наносить у період внутріутробного розвитку, немовлятам і в період дитинства, оскільки в період зростання й розвитку, мозок і нервова система дуже сприйнятливі до її дії», — говорить Штефан Екк, член Європарламенту з Німеччини.

Разом із припиненням використання ртуті Мінаматська конвенція рекомендує паралельну реалізацію низки заходів, таких як профілактика стоматологічних захворювань і розробка нових стоматологічних матеріалів, що дозволить пом’якшити наслідки відмови від використання амальгами в стоматології.

Британська стоматологічна асоціація (BDA) зазначає, що стоматологічна амальгама не робить помітного впливу на забруднення ртуттю довкілля, водночас є надійним і економічно обґрунтованим реставраційним стоматологічним матеріалом уже понад 150 років. BDA послідовно виступає проти повної заборони використання стоматологічної амальгами.

Американська стоматологічна асоціація також вважає амальгаму безпечним, доступним і міцним матеріалом, підкреслюючи, що він був використаний для відновлення зубів понад 100 мільйонів американців.

У грудні 2016 року Агентство з довкілля охорони опублікувало остаточний регламент, що зобов’язує стоматологічні клініки використати сепаратори амальгами, щоби виключити попадання ртуті в довкілля. Проте дія цього регламенту була призупинена разом з іншими 20 січня 2017 року новою адміністрацією США.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *