У світі різко зросла кількість людей, що потребують стоматологічного лікування


Нещодавно Міжнародна й Американська асоціації стоматологічних досліджень (IADR/AADR) опублікували системний аналіз у журналі Journal of Dental Research. Група вчених проаналізувала дані для оцінки прогреса, в досягненні цілей Міжнародної федерації стоматологів (FDI) і Всесвітньої організації охорони (ВООЗ) здоров’я зі зниження поширеності захворювань порожнини рота, і зведенню до мінімуму їхніх дії на здоров’я людей до 2020 року.

Унаслідок демографічних змін, що включають зростання чисельності населення та старіння, глобальний тягар стоматологічних захворювань різко зріс за період з 1990 до 2015 року. Кількість людей, що потребують стоматологічного лікування, збільшилася у всьому світі з 2,5 мільярдів в 1990 році до 3,5 мільярдів у 2015 році.

Водночас показник DALY, що враховує кількість років життя, скоректовані щодо непрацездатності в результаті стоматологічних захворювань, виріс за 25 років на 64 %. Незважаючи на деякі проблеми з поточними методами оцінки поширеності стоматологічних захворювань, для поліпшення ситуації слід розробити конкретні цілеспрямовані програми.

Дослідники зазначають, що стоматологічний стан здоров’я населення не покращав за вивчений 25-річний період, а це означає, що здоров’є порожнини рота залишається серйозною та зростаючою глобальною проблемою для систем охорони здоров’я. Тоді як вікова поширеність стоматологічних захворювань упродовж цього періоду залишалася порівняно стабільною, зростання чисельності населення на планеті та старіння призвели до різкого збільшення кількості людей, що потребують лікування.

Щоби досягти намічених цілей, щодо поліпшенню стоматологічного  стану здоров’я у всьому світі до 2020 року, необхідно активізувати зусилля й застосовувати методи, що потенційно відрізняються.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *