Діти з діабетом 2 типу частіше страждають стоматологічними захворюваннями

Попри те, що зв’язок між незадовільним станом здоров’я порожнини рота й діабетом, а також переддіабетом у дорослих добре вивчена, до теперішнього часу не проводилося яких-небудь досліджень здоров’я порожнини рота в дітей, що страждають ожирінням або діабетом. Дослідження, опубліковане нещодавно в журналі PLOS ONE, уперше показало, що діти, які страждають ожирінням і діабетом 2 типу, мають поганий стан здоров’я порожнини рота частіше, ніж їхні ровесники без діабету, незалежно від ваги.

У дослідженні взяли участь сорок дев’ять дітей у віці від 10 до 19 років: дев’ятнадцять дітей із нормальною вагою (1-а група), чотирнадцять дітей з ожирінням (2-а група) і шістнадцять дітей, які страждають ожирінням і діабетом 2 типу (3-а група). Кожен з учасників відповів на питання анкети про стан здоров’я порожнини рота, пройшов стоматологічне обстеження та здав слину для виміру рівнів маркерів запалення й аналізу мікрофлори.

Хоча показники індексу КПУ (що відбиває кількість каріозних, пломбованих і видалених зубів) в усіх групах були однаковими, тяжкість запалення ясен (оцінена з допомогою ясенного індексу) була найгіршою в дітей із діабетом. Здебільшого в учасників першої та другої груп показники ясенного індексу були відмінними або хорошими, жоден з учасників третьої групи не мав задовільного стану ясен.

Крім того, з’ясувалося, що діти з діабетом рідше відвідували стоматолога за останні шість місяців. «Виходить, що підлітки, які страждають ожирінням і діабетом 2 типу, зазвичай, маючи фінансовані державою поліси медичного страхування, покриваючі витрати на стоматологічне обслуговування, не регулярно відвідують стоматолога», — пишуть дослідники.

Головним висновком цього дослідження є те, як і дорослі, діти з діабетом 2 типу більш схильні до розвитку гінгівіту та пародонтита, чим їхні однолітки без діабету, незалежно від ваги. Це обгрунтована причина приділяти більше уваги гігієні порожнини рота в дітей із діабетом 2 типу.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *