Пародонтит і випадання зубів підвищують ризик смерті

Недавнє дослідження американських вчених показало, що загальна смертність населення загалом, та літніх жінок зокрема, може бути зменшена з допомогою пародонтологічного лікування. Проаналізувавши дані понад 57 000 жінок постклімактеричного віку, дослідники з Університету штату Нью-Йорк у Буффало виявили, що пародонтит і випадання зубів тісно пов’язані з підвищеним ризиком смертності.

Жінки, які брали участь у дослідженні перебували у віковій групі від 55 до 89 років та не мали в анамнезі серцево-судинних ускладнень, і спочатку бравши участь у дослідженні обсервації «Ініціатива з охорони здоров’я жінок». У досліджуваній групі поширеність пародонтита та едентулізма складала 26 % і 5,9 %, відповідно.

Упродовж подальшого періоду спостереження, середня тривалість якого склала 6 – 7 років, дослідники зафіксували 3 589 серцево-судинних ускладнень і 3 816 випадків смерті. Вони також виявили, те, що ризик смертності був на 12 відсотків вище в тих, хто страждав пародонтитом, і на 17 відсотків вище в учасниць дослідження з повною адентією.

У жінок, які відвідували стоматолога рідше за один раз у рік, випадання зубів було тісніше пов’язано із серцево-судинними ускладненнями, чим у тих, хто звертався до стоматолога частіше.

«Отримані нами результати виявили, що літні жінки схильні до більш високого ризику смерті із-за стану тканин пародонту, таким особам може бути показана інтенсивніша терапія пародонтита, — говорить доктор Майкл Джей Ламонте, провідний автор дослідження. — Проте необхідне дослідження різних методів пародонтологічного лікування, щоби визначити, чи знижується ризик смерті серед одержуючих ту або іншу терапію в порівнянні з тими, хто не отримує. Наше дослідження не змогло встановити прямого причинно-наслідкового зв’язку».

Згідно з даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, майже 50 відсотків дорослих американців у віці 30 років і старше мають пародонтит різного ступеня тяжкості. Передбачається, що приблизно 20 % дорослого населення країни у віці 65 років і старше страждають повною адентією.

Дослідження було опубліковане у квітневому номері журнала Journal of the American Heart Association.

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *