Асиметричний прикус може бути ознакою дитячого стресу

Перші 1000 днів після зачаття значно впливають на тривалість життя та сприйнятливість до хронічних захворювань. Наприклад, маленька вага новонародженої дитини часто використовується для виявлення дитячого стресу та свідчить про неправильне харчування матері під час вагітності. Недавнє дослідження, проведене ученими Стоматологічної школи Вашингтонського університету, виявило, що асиметрія нижньої частини обличчя дозволяє виявляти фізіологічний стрес, що розвивається після народження.

«Асиметрія черепа й зубних рядів упродовж десятиліть використовувалася як маркер фізіологічного стресу антропологами, але украй рідко, для вивчення населення, що нині живе, — говорить професор Стоматологічної школи Вашингтонського університету Філіп Хьюджоел. — Водночас асиметрію нижньої ділянки обличчя можна миттєво визначити за оклюзією постійних зубів із більшою достовірністю, ніж розпитування матері про вагу дитини під час народження та з більшою легкістю, ніж пошук свідоцтва про народження».

У разі асиметричному прикусу зуби нахилені назад або вперед на одній ділянці обличчя та розташовані правильно на іншій стороні. Асиметричний прикус із нахилом зубів назад, що є найбільш поширеним у Сполучених Штатах, непередбачено розподіляється між лівою та правою ділянками обличчя. Така випадковість свідчить про стрес у ранньому віці, вважають дослідники.

«Криві зуби, глибокий і дистальний прикуси відрізняються від асиметричних прикусів, — пояснює професор Хьюджоел. Ці аномалії можуть траплятися як за асиметричному, так і за симетричному прикусі, останній із яких переважно є наслідком генетики, а не фізіологічного стресу».

Дослідники вивчили дані, зібрані з 1966 до 1970 рік серед 6654 учасників Національного дослідження стану здоров’я у віці від 12 до 17 років. Дослідження показало, що в кожного четвертого підлітка була асиметрія нижньої частини обличчя.

«Асиметрія нижньої частини обличчя була дуже поширена в представників покоління, характерною рисою якого в зрілому віці стала епідемія діабету й ожиріння», — говорить професор Хьюджоел.

Дослідникам довелося вивчати дані сорокарічної давності, оскільки в 1970-х, розробники національних досліджень у США перестали брати до уваги значення діагностики асиметрії обличя та фіксувати ці показники.

«З біологічної точки зору, це рішення призвело до неможливості надійно відстежувати тенденції в Сполучених Штатах, — говорить Хьюджоел. — В нас немає актуальної інформації про поширеність асиметрії нижньої частини обличчя серед населення США».

Вчені зазначають необхідність проведення подальших досліджень, щоби визначити, чи дозволяє асиметрія нижньої ділянки обличчя прогнозувати розвиток хронічних захворювань у населення, що нині живе, так само, як асиметрія черепа пов’язана з дегенеративними захворюваннями в популяцій, що давно померли.

Дослідження було опубліковане 11 квітня 2017 року в журналі American Journal of Human Biology.

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: асиметрія зубів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *