Зубні техніки схильні до підвищеного ризику розвитку мезотеліоми


Італійські дослідники дійшли висновку, що зубні техніки, одна з професій у стоматології, можуть піддаватися підвищеному ризику розвитку раку, викликаного контактом з азбестом. Згідно з отриманими ними результатами, давній контакт із матеріалами, що раніше використалися під час виготовлення зубних протезів, може через довгі роки спровокувати розвиток злоякісної мезотеліоми — виду раку, що найчастіше зачіпає легеневу плевру і, рідше, очеревину.

Азбест, що є причиною розвитку раку, широко використовувався в будівельній індустрії, особливо в 1960–1970-х роках. У стоматології він використовувався як сполучна речовина в пародонтальних пов’язках, і як футерувальний матеріал для лиття.

Італійські дослідники, експерти в області гігієни довкілля та праці, проаналізували дані понад 5000 пацієнтів із мезотеліомою плеври за період із 2000 до 2014 рік. Вони виявили чотири випадки, за яких пацієнти контактували з азбестом тільки на роботі, будучи зубними техніками.

«Троє чоловіків працювали зубними техніками й контактували з азбестом упродовж 10, 34 і 4 років, а одна жінка допомагала чоловікові впродовж 30 років у виробництві зубних протезів», — повідомляють автори дослідження. Чоловіки повідомили, що застосовували азбест як футерувальний матеріал для опокових кілець, тоді як жінка не змогла підтвердити його використання.

Зубні техніки, які в минулому працювали з азбестом, могли вдихати мікроскопічні волокна цього канцерогенного матеріалу, і це могло спровокувати розвиток мезотеліоми через багато років.

Дослідження «Випадки розвитку злоякісної мезотеліоми плеври в зубних техніків» було опубліковано 13 квітня 2017 року в журналі American Journal of Industrial Medicine.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *