Синдром обструктивного апное сну впливає на успіх дентальної імплантації

Пацієнти, що страждають від синдрому обструктивного апное сну, більш схильні до ризику ускладнень дентальної імплантації.

Раніше був доведений зв’язок синдрому обструктивного апное сну (СОАС) — фізіологічне порушення, що проявляється періодичним частковим або повним припиненням дихання під час сну, з бруксізмом.

Недавнє дослідження, опубліковане в журналі Journal of Oral Implantology, виявило наявність тісного взаємозв’язку між СОАС і ускладненнями дентальної імплантації.

У дослідження було включено 67 пацієнтів, в 16 з яких спостерігалися ускладнення після дентальної імплантації, й 13 з них страждали СОАС.

Ускладнення включали: скол кераміки, перелом гвинта/імплантата, послаблення гвинта й розцементування. Водночас в одному з випадків проблема проявилася через 73 місяці після установки імплантата.

«Стоматологи все частіше звертають увагу на взаємозв’язок обструктивного апное сну та стоматологічних захворювань, — пишуть дослідники. — Новим об’єктом для вивчення може стати частота технічних ускладнень у разі фіксованого протезування».

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *