Пародонтит важчого ступеня підвищує смертність від цирозу печінки

Згідно з даними дослідження, представленого на Міжнародному конгресі, що проходив в Амстердамі, із захворювань печінки, пародонтит важчого ступеня значно підвищує показники смертності серед хворих із цирозом печінки. У дослідженні приймали участь 184 пацієнти з цирозом печінки, які пройшли стоматологічне обстеження та  надалі спостерігалися у лікаря близько року.

«Пародонтит може бути постійним джерелом транслокації бактерій порожнини рота, викликаючи запалення й посилюючи ускладнення цирозу, — зазначають дослідники. — Захворювання ясен успішно лікуються, проте ми розраховуємо, що отримані нами результати привернуть більшу увагу до вивчення цієї теми».

На початковій стадії дослідження пародонтит важчого ступеня був виявлений у 44 % пацієнтів. Майже половина пацієнтів, які приймали участь у дослідженні, померли під час подальшого медичного спостереження. Взаємозв’язок пародонтита зі смертністю був скоректований за статтю, віком, етіології цирозу, тяжкості захворювання по класифікації Чайлда-Пью, шкалі MELD, статусу курця, нинішньому вживанню алкоголю, супутніми захворюваннями та оцінці нутріціонного ризику. Головною причиною смерті були ускладнення цирозу печінки.

За даними дослідників, у Європі на цироз печінки доводиться від 1 % до 2 % усіх смертей, і він є головною причиною трансплантації печінки. Між тим, на пародонтит хворіє понад 35 % дорослого населення Європи, і від 10 % до 15 % — з важкими формами цього захворювання. Попередні дослідження показали, що пародонтит впливає на прогрес захворювань печінки й негативну дію на клінічний перебіг після трансплантації печінки.

«Це дослідження доводить взаємозв’язок між пародонтитом і ризиком смерті в пацієнтів із захворюваннями печінки, — зазначає Філіп Ньюсам, член правління Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки. — Зараз необхідне проведення подальших досліджень, щоби визначити, чи здатне лікування пародонтиту поліпшити результати в пацієнтів із цирозом печінки».

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *