З’ясовані причини появи надкомплектних зубів

Вчені Стоматологічної школи Техаського університету A&M виявили ген, видалення якого призводить до розвитку надкомплектних зубів. Ген FAM20B потрібний для формування хрящів. Проте його вибіркове видалення в експериментах на мишах призвело до більш високих рівнів мінералізації емалі та зростання надкомплектних зубів. Нині вчені отримали 5-річний грант на суму $1 800 000 від Національного інституту стоматологічних і черепно-лицьових досліджень для продовження вивчення цього питання.

«Фенотип формування надкомплектних зубів завжди викликав велику кількість питань, — говорить провідний автор дослідження доктор Ксіофанг Ванг. — Клінічно наявність надкомплектних зубів не представляє нічого позитивного, оскільки може викликати безліч ускладнень. З наукової точки зору це добре, оскільки, якщо ми з’ясуємо механізм, то зможемо використати його для регенерації зубів і, звичайно ж, для відвертання появи надкомплектних зубів».

Лабораторія доктора Ванга використовує отримане фінансування на вивчення сигнального механізму, що запускає формування надкомплектних зубів. Дослідники надіються, що їхня робота прояснить розуміння того, що відбувається за таких умов на молекулярному рівні. Вони також зазначають, що білки позаклітинного матріксу, відомі як протеоглікани, які допомагають контролювати сигнали під час розвитку зубів, є присутніми майже в усіх тканинах, потенційно впливаючи на багато систем організму.

З огляду на складну організацію сигнальної мережі, доктор Ванг не розраховує на те, що результати дослідження можуть безпосередньо призвести до регенерації зубів або запобігти появі надкомплектних. Але він зазначає, що їхнє відкриття дозволить зміцнити базу знань в обох із цих напрямків.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *