Підтверджена ефективність гіпнозу в боротьбі з дентофобією

Новий мета-аналіз, виконаний німецькими ученими, оцінив ефективність різних немедикаментозних методів у боротьбі зі стресом і тривожністю, пов’язаними з лікуванням зубів. Проаналізувавши 29 досліджень, учені дійшли висновку, що надання детальної інформації пацієнтові, прослуховування музики й розслаблення допомагають у боротьбі з легкою й помірною мірою дентофобії. Гіпноз виявився найбільш ефективним засобом у боротьбі з цим станом і може застосовуватися практикуючими стоматологами, навіть без спеціалізованих знань.

Бесіда на рецепшені може пройти доброзичливо, а кімната очікування виявиться світлою й не переповненою людьми, проте, як тільки пацієнт чує звук стоматологічного устаткування або сідає в стоматологічне крісло, у нього виникає страх. Приблизно кожен четвертий дорослий пацієнт, приходячи на прийом до стоматолога, переживає почуття стресу і тривогу, а 4 % страждають від яскраво вираженою дентофобії.  Для боротьби з цим станом використовуються різні немедикаментозні методи лікування, що дозволяють пацієнтові розслабитися й отримати досвід лікування зубів без стресу.

Результати досліджень підтвердили ефективність цих методик у боротьбі з тривожністю пацієнтів. «Ми були здивовані тим, що майже всі дії були ефективні в зниженні психологічного дискомфорту, і значна кількість пацієнтів повідомляли про зменшення почуття тривоги. «Тому значно кращі результати були досягнуті з допомогою гіпнозу» — говорить психолог, який керував мета-аналізом, доктор Дженні Розендаль. Це підтвердило результати опублікованої раніше роботи на тему ефективності гіпнозу під час хірургічних процедур. Вона додає: «Проте болезаспокійливий ефект методик, що вивчаються, не міг бути доведений. Ймовірно через те, що здебільшого стоматологічні процедури проводяться під місцевим знеболенням».

Автори дослідження розраховують, що отримані ними результати спонукають практикуючих стоматологів використати нефармакологічні методи для напружених і тривожних пацієнтів, як доповнення до стандартних методів лікування. «Високий рівень тривоги можуть знизити відволікаючі картинки або музика», — повідомляє доктор Розендаль, гіпноз можна проводити з допомогою звукозапису, як це й було зроблено в аналізованих дослідженнях.

Дослідження «Нефармакологічні методи зниження психологічного дискомфорту в пацієнтів, що проходять стоматологічне лікування. Систематичний огляд і мета-аналіз» було опубліковано в журналі Journal of Dentistry.

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1831 _W_D8wNb1Vh4eW2E5CfOJ8Z2T4U8oGyZAu5RlnH9yNsNZoPSApcx1a-tvxUeA1AV cea131c324b2ffd1e582e57f8fd35312d29e1224&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *