Діагностика раку порожнини рота дозволяє виявити супутні захворювання

Дослідники з університету Людвіга-Максиміліана в Мюнхені дійшли висновку, що стандартні обстеження, використовувані під час лікування раку порожнини рота, дозволяють виявити інші серйозні хронічні захворювання, що дозволяє лікарям краще вивчити таких пацієнтів.

Як правило, під час обстежень, що проводяться на початкових етапах лікування плоскоклітинного раку ротової порожнини (ПКРРП), у пацієнтів виявляються супутні захворювання. Дослідники зауважують, що лікарі повинні оцінювати раніше недіагностовані стани, виявлені на знімках.

Крім того, учені дійшли висновку, що попередні дослідження томографій дозволяють полегшити та прискорити діагностику пацієнтів із ПКРРП, а це дозволяє лікарям оцінювати стан пацієнтів точніше та забезпечувати індивідуальний підхід і план лікування.

У дослідженні взяли участь 178 дорослих пацієнтів із ПКРРП, які для визначення стадії захворювання пройшли такі дослідження, як позитронно-емісійна томографія, поєднана з комп’ютерною томографією (ПЕТ/КТ із ФДГ) або контрастна комп’ютерна томографія (КТ із контрастом).

З допомогою індексу коморбидности Чарлсона (ИКЧ) використовуваного до та після визначення стадії захворювання, дослідження томографій виявили безліч раніше невиявлених супутніх захворювань і значне збільшення середнього балу ИКЧ.

Найбільш частою локалізацією віддалених метастазів у разі ПКРРП була легеня. Здебільшого ракові захворювання з’являлються в стравоході, в товстій кишці, а також в органах і тканинах дихальних шляхів і верхньої частини травного тракту.

Супутніми захворюваннями, які найчастіше трапляються та вперше виявлені здопомогою томографії, були емфіземи легких, патологічні процеси в черевній порожнині, судинні захворювання і вторинна онкологія.

Учені зазначають, що результати томографії можуть тільки поліпшити, але не замінити основні клінічні, лабораторні та рентгенологічні дослідження. Крім того, оцінка коморбидности може бути точною та повною, тільки якщо використані всі джерела інформації.

Проте, учені вважають використання таких методів досліджень томографій усього тіла, як ПЕТ/КТ із ФДГ і КТ із контрастом, є корисним, швидким і економічно ефективним способом діагностики та надає важливу інформацію про супутні захворювання.

Дослідження «Comorbidity Assessment in Patients with Oral Squamous Cell Carcinoma: Can Imaging Techniques (Fludeoxyglucose Positron — Emission Tomographic Computed Tomography and Contrast — Enhanced Computed tomography) Provide Additional Information» було опубліковано в журналі Journal of Oral and Maxillofacial Surgery.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *