Canary System перевершує інші методи визначення глибини каріозного ураження

Візуально, каріозна порожнина може проявлятися як біла або коричнева пляма, але складно оцінити її поширення та вплив  на поверхню зуба. Відповідно до недавніх досліджень, Canary System від компанії Quantum Dental Technologies найточніше визначає глибину каріозного ураження в порівнянні з іншими методами.

Дослідники зіставили показники глибини каріозного ураження, виміряні з допомогою поляризаційного світлового мікроскопа, з даними, отриманими від Canary System, із числовими показниками DIAGNOdent і кодами каріозного ураження від Міжнародної системи реєстрації та оцінки карієсу версії II ( ICDAS II). Вони відібрали 20 діагностичних поверхонь на видалених людських молярах і премолярах.

Наприклад, інтактна поверхня зуба виглядала білою без чорних або коричневих плям. Дослідження цього зуба із застосуванням Canary System виявило досить великий осередок ураження під поверхнею емалі. Вивчення спила зуба під мікроскопом виявило, що глибина ураження деяких ділянок перевищує 0,5 мм, хоч зовні поверхня зуба виглядає інтактною.

Дослідники зазначають, що не слід обмежуватися візуальною оцінкою та рентгенографією в діагностиці карієсу зубів. Зазначимо те, що рентгенографічний метод дозволяє визначити тільки порожнини, що досягли чималих розмірів. Canary System здатна вимірювати об’єм і глибину ураження, а також оцінювати початкові зміни в динаміці.

“Це відводить стоматологію від моделі “препарування, пломбування, рахунок” до лікування карієсу з самого початку патологічного процесу. Canary System – єдиний продукт на ринку, здатний вимірювати й відстежувати ці початкові зміни”, – говорить Стефан Абрамс, доктор стоматологічних наук, співзасновник компанії Quantum Dental Technologies.

Canary System розроблена для визначення виміру ураження, відображення, моніторування та реєстрації змін структури емалі, дентину й цементу. Вона може визначати карієс під опаковими герметиками, по краях  реставрацій, навкруги брекетів, під контактними, оклюзійними й гладкими поверхнями. Canary System дає  можливість стоматологам оперувати отриманими даними й впроваджувати нову систему лікування карієсу в повсякденну практику.

Дослідження “Correlation with Caries Lesion Depth of the Canary System, DIAGNOdent and ICDAS II,” було опубліковане в журналі The Open Dentistry Journal.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *