Смакові рецептори курців не дозволяють їм повною мірою насолодитися смаком кави

Попри те, що чашка кави в багатьох курців асоціюється із сигаретою, нещодавно з’ясувалося, що токсини, які містяться в тютюні, можуть перешкоджати регенерації смакових рецепторів, унаслідок чого курці не можуть повною мірою відчути гіркоту своєї улюбленої кави. Такі результати дослідження, опублікованого французькими вченими в журналі Chemosensory Perception.

Той факт, що хімічні сполуки, які входять до складу тютюну, призводять не лише до втрати смаку в курців, але і викликають структурні зміни грибоподібного сосочка язика, у яких розташовані смакові рецептори, був відомий і раніше. Проте, до теперішнього часу не було відомо, наскільки  паління впливає на зміну діапазону смакових відчуттів, і чи повертається смакове сприйняття до норми після відмови від паління, і якщо так, то скільки на це потрібно часу.

Смакові сосочки, які відповідають за сприйняття солодкого, кислого, гіркого, солоного й металевого смаків, розташовані на різних частинах язика.

Щоби визначити, як паління впливає на зміну смакових відчуттів, учасники дослідження були розбиті на три групи: курці, некурящі й колишні курці. Вчені з’ясували, що паління ніяк не відбилося на здатності курців розпізнавати солоний, солодкий або кислий смак, проте, вплинуло на їхню здатність сприймати смак гіркоти кофеїну.

Попри те, що рецептори, які відповідають за сприйняття гіркого, зазвичай здатні розпізнати цей смак, навіть за низьких концентраціях, приблизно 20 % курців не змогли його правильно визначити. Серед колишніх курців не змогли розпізнати гіркий смак 26,5 %, тоді, як серед некурящих ця цифра склала лише 13,4 %.

Вчені вважають, що накопичення в організмі деяких токсинів, які містяться в тютюні, може перешкоджати регенерації смакових рецепторів і впливати на здатність людини розпізнавати певні смакові відчуття, навіть після того, як він кинув палити. Дослідники підкреслюють необхідність детальнішого вивчення сприйняття гіркого смаку, оскільки це може допомогти в розробці нових ефективних засобів для відмови від паління.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *