Пародонтит середнього ступеня тяжкості

Найчастіше у пацієнтів спостерігається пародонтит середнього ступеня тяжкості. Ця форма пародонтита розвивається у тому випадку, якщо не зробити ніяких заходів по лікуванню хвороби. Запальний процес починається і в глибоких тканинах, згодом починається руйнування кістки і опорного апарату зуба. Після цього утворюються глибокі ясенні кишені (порожнина між яснами і коренем зуба), в яких накопичуються бактерії. Бактеріями виділяються різні токсини, що руйнують кісткову тканину і опорний апарат зубів, внаслідок чого триває зростання ясенних кишень.

На цій стадії пародонтита спостерігається сильна кровоточивість ясен, неприємний запах з рота і зуби, що хитаються. У такій ситуації вже потрібно проведення кюретажу ясенних кишень: робиться місцева анестезія, після чого усуваються інфіковані тканини з ясенної кишені, також віддаляються підясенні зубні відкладення, наступним кроком є поліровка поверхні кореня. Тепер ясна повертаються в початкове положення, хоч і дещо змінившись – кюретаж дозволяє сильно зменшити ясенну кишеню.

В деяких випадках застосовується наступна методика лікування ясенних кишень – після кюретажа в кишеню вводиться гелевидні препарати, усуваючі хвороботворні бактерії. Помітимо, що в цьому випадку украй небажано призначати будь-який відповідний антимікробний розчин, що пригнічує усю мікрофлору, у тому числі і корисні мікроорганізми. Проводиться тест на переносимість антибіотиків – це треба для того, щоб можна було підібрати антибіотик індивідуально, таким чином, виключаються можливі побічні ефекти і ускладнення.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: пародонтит, пародонтит середнього ступеня важкості, Пародонтит повертається

Коментарі 1 коментар

  • Став помічати сильну кровоточивість ясен та неприємний запах з рота. Коли звернувся до лікаря, мені був поставлен діагноз “Пародонтит середнього ступеня тяжкості”.
    Лікували яким-то гелевидним препаратом, вводили його в ясна під місною анестезією.
    Лікар и мед.персонал мені сподобались. Ціни помірні. Головне, що свою проблему я вирішив без ускладнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *