Гіпертрофічний гінгівіт: симптоми та лікування

Гіпертрофічний гінгівіт є такий різновид гінгівіту, впродовж якого спостерігається розростання і збільшення як ясенного краю, так і міжзубних сосочків.

Симптоми:
У більшості випадків гіпертрофічний гінгівіт відразу ж викликає гіпертрофію ясен, що супроводжується запаленням і набряком. Пацієнти відмічають зміни в зовнішньому вигляді ясен, а також легка зміна кольору (не спостерігається кровоточивість ясен і хворобливість). З боку ясна виглядають як валик з потовщеною основою, з нерівною, горбистою поверхнею, відзначається ущільнення ясенних сосочків.

Лікування:
Найважливіший момент, з яким слід визначитися для лікування гіпертрофічного гінгівіту, – це знайти причину, що викликала хворобу. Річ у тому, що слизової оболонки в ротовій порожнині дуже трохи, особливо критично це для ясенного краю. Якщо видалити уражену слизову оболонку, вона не виросте наново, у зв’язку з цим лікувати треба украй обережно.

Якщо причина гінгівіту лежить в гормональних змінах, то для його лікування треба відвідати ендокринолога. Причиною гінгівіту може бути також коронка або пломба, в цьому випадку її видаляють прямо в стоматологічній клініці, при первинному огляді. Ця форма гінгівіту може бути спровокована такими захворюваннями як лейкоз, цукровий діабет і деякими іншими (гінгівіт вагітних – окреме захворювання, воно зникає після народження дитини).

У особливо небезпечних випадках, тобто якщо при усуненні хвороби, що викликала гіпертрофічний гінгівіт, він не проходить, то доведеться удатися до оперативного втручання -гінгівітоектомії и гінгівітомії.

Помітимо, що в лікування гіпертрофічного гінгівіту також включена медикаментозна терапія і фізіотерапія. Пам’ятайте, сприятливий результат будь-якої форми гінгівіту можливий лише при вчасному звертанні до кваліфікованого лікаря-стоматолога, інакше хвороба набуде важчої форми.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: гіпертрофічний гінгівіт, лікування гіпертрофічного гінгівіту, гіпертрофічний гінгівіт лікування

Коментарі 1 коментар

  • До стадії гіпертрофічного гінгвіту краще не доводити, бо операційне втручання може стати неминучим. Для цього, при навіть легкому запаленні та зміні стану ясен, треба звертатися до стоматолога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *