Ювенільний гінгівіт: симптоми та лікування

Ювенільний гінгівіт – це захворювання підлітків. Виникає у вигляді катарального гінгівіту в періоді статевого дозрівання і найчастіше проходить через два-три роки, проте є вірогідність того, що ювенільний гінгівіт переросте в гіпертрофічний гінгівіт і пародонтит. Найчастіше ця форма гінгівіту зустрічається у дівчаток 10-11 років і хлопчиків в період 14-15 років.

Також можливе зниження опірності пародонту і як наслідок, розвиток гінгівіту при деяких загальних захворюваннях, в цей список входять наступні захворювання:
– Хронічні серцево-судинні
– Ендокринні
– Легеневі, такі, що супроводжуються гіпоксією в тканинах
– Хронічні хвороби шлунково-кишкового тракту, з виникненням ендогенного гіповітамінозу і так далі.

Загальні ураження ясенного краю, що спостерігаються на верхній щелепі, або біля передніх зубів як верхньої, так і нижньої щелепи – усе це свідчить про серйозний вплив різних дратівливих чинників.

Підвищена кровоточивість ясен спостерігається у дівчаток до і після передменструального періоду. Відмітимо, що у дівчаток в період статевого дозрівання значно збільшується екскреція статевих гормонів, одночасно з цим знижується вироблення прогестерону. На те, яким чином розвиватимуться симптоми гінгівіту, впливає те, який з гормонів переважає в організмі.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: ювенільний гінгівіт, генгевіт, симптоми генгевіту

Коментарі 1 коментар

  • Ці проблеми мають переважно гормональну природу, тому, якщо є схильність до хронічних запальних процесів у роті, потрібна консультація не тільки стоматолога, але й ендокрінолога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *