Ювенільний гінгівіт: симптоми та лікування


Ювенільний гінгівіт – це захворювання підлітків. Виникає у вигляді катарального гінгівіту в періоді статевого дозрівання і найчастіше проходить через два-три роки, проте є вірогідність того, що ювенільний гінгівіт переросте в гіпертрофічний гінгівіт і пародонтит. Найчастіше ця форма гінгівіту зустрічається у дівчаток 10-11 років і хлопчиків в період 14-15 років.

Також можливе зниження опірності пародонту і як наслідок, розвиток гінгівіту при деяких загальних захворюваннях, в цей список входять наступні захворювання:
– Хронічні серцево-судинні
– Ендокринні
– Легеневі, такі, що супроводжуються гіпоксією в тканинах
– Хронічні хвороби шлунково-кишкового тракту, з виникненням ендогенного гіповітамінозу і так далі.

Загальні ураження ясенного краю, що спостерігаються на верхній щелепі, або біля передніх зубів як верхньої, так і нижньої щелепи – усе це свідчить про серйозний вплив різних дратівливих чинників.

Підвищена кровоточивість ясен спостерігається у дівчаток до і після передменструального періоду. Відмітимо, що у дівчаток в період статевого дозрівання значно збільшується екскреція статевих гормонів, одночасно з цим знижується вироблення прогестерону. На те, яким чином розвиватимуться симптоми гінгівіту, впливає те, який з гормонів переважає в організмі.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: ювенільний гінгівіт, генгевіт, лікування ювенільного папіліту

Коментарі 1 коментар

  • Ці проблеми мають переважно гормональну природу, тому, якщо є схильність до хронічних запальних процесів у роті, потрібна консультація не тільки стоматолога, але й ендокрінолога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *