Кровотеча з лунки видаленого зуба

Найчастіша, наважуються на оперативне втручання тоді, коли лікування не дало бажаного ефекту, і в той же час, якщо зберегти зуб – виникне серйозне запалення, що супроводжується гнійними виділеннями. Видаляють зуби, що неправильно прорізаються, сильно хитаються і зруйновані. При видаленні зуба виникає травма кровоносних судин, через яку може спостерігатися кровотеча з лунки. У більшості випадків кровотеча припиняється через максимум 15 хвилин.

Не дивлячись на це, зустрічаються випадки, коли кровотеча виникає після операції, або через якийсь проміжок часу. Це може бути наслідком грубого втручання, складного видалення, а також розширення дрібних травмованих судин (це явище спостерігається в деяких випадках при знеболенні адреналіном). Кровотеча може бути наслідком порушення здатності крові  згущуватися. Якщо кровотеча виникла безпосередньо після видалення зуба, лікар-стоматолог його зупинить. Складніша ситуація, коли кровотеча починається через якийсь проміжок часу і лікаря вже поруч немає. Ця кровотеча може виникнути внаслідок порушення режиму (наприклад, гаряча їжа або полоскання ротової порожнини), через розпад кров’яного згустка і артеріальний тиск, що збільшився.

Що робити?

В першу чергу треба постаратися зупинити кровотечу самостійно. Зробіть невеликий тампон (краще використати стерильну серветку або марлю), покладіть на місце видалення зуба і прикусіть. Тампон повинен давити на місце видалення зуба, не розтискаючи щелепу, постарайтеся прийняти лежаче положення і заспокоїться.

Проте, якщо через 20 хвилин кровотеча не зупинилася, слід негайно звернеться до лікаря, тому як це загрожує серйозною втратою крові. Якщо кровотеча почалася вночі, зверніться в черговий стаціонар. Артеріальний тиск, що збільшився, і розпад кров’яного згустка в лунці – причина кровотечі, і тут вже потрібно не лише місцеве лікування, але і загальне.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: зубна кровотеча, як зупинити зубну кровотечу, кровотеча з лунки зуба

Коментарі 1 коментар

  • Дуже корисна стаття. Мені вона допомогла. Після видалення зуба у мене почалася кровотеча. Прочитала статтю і зробила, як в ній рекомендовано. Кров зупинилася

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *