Пародонтальний абсцес. Причини, симптоми та лікування

Пародонтальний абсцес є гнійний запальний процес, що протікає у вигляді вогнищ. Фактично, це порожнина в яснах, наповнена гноєм.

Через що виникає пародонтальний абсцес?

Найчастіше причина виникнення пародонтального абсцесу криється в інфекції, що потрапляє в зубоясневу кишеню (простір у вигляді щілини між кісткою щелепи і коренем зуба). Спровокувати появу зубоясневої кишені можуть хвороби ясен, такі як пародонтит, також причина може лежати в хронічній травмі ясен. Травми ясен відбуваються найчастіше через неточно зроблену зубну коронку або нависаючий край пломби.

Пародонтальна кишеня містить в собі безліч хвороботворних мікроорганізмів. Таким чином, інфекція поширюється з кишені в сусідні тканини і викликає реакцію імунітету людини, спрямовану на усунення запального процесу. У вогнищі запалення містяться залишки мертвої тканини (просто гній), лейкоцити і сироватка крові, так і з’являється абсцес.

Симптоми:

На початкових стадіях пародонтальний абсцес нагадує виступ на яснах, якщо до нього доторкнутися, виникає больове відчуття. У більшості випадків, при жуванні виникають больові відчуття, через тиск на абсцес, може спостерігатися рухливість одного або декількох зубів. Існує вірогідність того, що з ясен, розташованих поряд з абсцесом, почне сочитися гній.

Погіршується самопочуття пацієнта, піднімається температура. Зустрічаються випадки, коли абсцес розтинається сам по собі, після цього виступ на яснах зникає, або сильно зменшується.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: пародонтальний абсцес, парадонтальний абсцес, пародонтальний абсцес лікування

Коментарі 1 коментар

  • Корисна стаття. Натрапила на неї випадково, коли шукала стоматологічну клінііку, і знайшла цікаву для себе інформацію (я навчаюся на стоматолога). Взагалі прочитала тут багато цікавого. Дякую авторам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *