Пародонтальний абсцес. Причини, симптоми та лікування


Пародонтальний абсцес є гнійний запальний процес, що протікає у вигляді вогнищ. Фактично, це порожнина в яснах, наповнена гноєм.

Через що виникає пародонтальний абсцес?

Найчастіше причина виникнення пародонтального абсцесу криється в інфекції, що потрапляє в зубоясневу кишеню (простір у вигляді щілини між кісткою щелепи і коренем зуба). Спровокувати появу зубоясневої кишені можуть хвороби ясен, такі як пародонтит, також причина може лежати в хронічній травмі ясен. Травми ясен відбуваються найчастіше через неточно зроблену зубну коронку або нависаючий край пломби.

Пародонтальна кишеня містить в собі безліч хвороботворних мікроорганізмів. Таким чином, інфекція поширюється з кишені в сусідні тканини і викликає реакцію імунітету людини, спрямовану на усунення запального процесу. У вогнищі запалення містяться залишки мертвої тканини (просто гній), лейкоцити і сироватка крові, так і з’являється абсцес.

Симптоми:

На початкових стадіях пародонтальний абсцес нагадує виступ на яснах, якщо до нього доторкнутися, виникає больове відчуття. У більшості випадків, при жуванні виникають больові відчуття, через тиск на абсцес, може спостерігатися рухливість одного або декількох зубів. Існує вірогідність того, що з ясен, розташованих поряд з абсцесом, почне сочитися гній.

Погіршується самопочуття пацієнта, піднімається температура. Зустрічаються випадки, коли абсцес розтинається сам по собі, після цього виступ на яснах зникає, або сильно зменшується.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: пародонтальний абсцес, парадонтальний абсцес, пародонтальний абсцес лікування

Коментарі 1 коментар

  • Корисна стаття. Натрапила на неї випадково, коли шукала стоматологічну клінііку, і знайшла цікаву для себе інформацію (я навчаюся на стоматолога). Взагалі прочитала тут багато цікавого. Дякую авторам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *