Травматичний протетичний стоматит – пролежень слизової оболонки ясен

Причина виникнення пролежнів полягає в тривалому тиску на яке-небудь місце на тілі людини. Через тиск кров перестає циркулювати по дрібних судинах і шкірі, при тривалому тиску кровообіг припиняється і в підшкірних тканинах, через що вона відмирає.

Небезпека пролежнів в тому, що вони практично ніяк не виділяються на шкірному покриві, але, проте, під нею лежать уражені тканини (в окремих випадках ураження зачіпає навіть кістки, утворюються глибокі кишені і порожнини). Це явище найчастіше спостерігається в області сідничих кісток і тазостегнового суглоба. У тому випадку, якщо запустити пролежні, цілком вірогідна ампутація тазостегнового суглоба і нижніх кінцівок.

Досить часто з’являється ускладнення пролежнів у вигляді запального процесу кістки і окістя – остеомієліт і періостит. Помітимо, що якщо пролежень прилягає до кістки, то вже почався контактний остеомієліт. На початкових стадіях ексудат з рани практично повністю прозорий, проте при інфікуванні виникає гній, що в деяких випадках супроводжується гнильним запахом.

Як лікуються пролежні у роті?

Методика лікування полягає в тому, щоб усунути інфекцію з пролежня, після чого вимагається добитися регенерації тканин рани. Застосовується місцеве лікування – не менше два раз на добу рана обробляється антисептиками, гіпертонічним розчином і бактерицидними речовинами. Усі процедури повинні проводитися стерильними пов’язками, в стерильній кімнаті і, само собою, стерильними інструментами.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: якщо на язиці рани, протетичний пародонтит, рана ясен

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *