Лікування парадонтозу. Як ефективно лікувати

Пародонтоз є група дистрофічних хвороб ясен. Перша причина запального процесу в тканинах ясен – хвороботворні бактерії, що живуть в зубному нальоті. Окрім бактерій, на розвиток запалення і дистрофічних змін в тканинах пародонту впливає ряд аномалій зубощелепної системи, такі як аномалії положення зубів і різні патології прикусу. Під дією бактерій розпушуються тканини ясен, і руйнується з’єднання зубів з яснами. Через це зубний наліт дістає доступ в емаль зуба і тканини ясен, викликаючи ушкодження. Так формується зубний камінь.

Після цього з’являється глибока кишеня, яка украй неприємно пахне і додає неприємний присмак до їжі. Оскільки тканини ясен серйозно розпушені, виникає кровоточивість ясен. У хворих спостерігається підвищена хворобливість ясен, що посилюється під час їжі, також від щонайменшого тиску ясна починають кровоточити. Далі відбувається руйнування зубоясневого з’єднання і утворення кишені – створюються усі умови для відкладення мікробної бляшки на зубному корені, розвитку запаленої грануляційної тканини, а це приведе до розсмоктування зубного кореня. Якщо не вжити заходи по лікуванню захворювання, почнеться розсмоктування кістки – а це вже гарантована втрата зуба.

Пародонтоз виникає через наступні чинники:
– Зубний наліт і зубний камінь, в яких міститься безліч хвороботворних бактерій
– Дрібний карієс ротової порожнини. Через це опускається ясенний край, оголюються зубні корені і руйнуються кістки – і зуб неможливо зберегти.
– Патології прикусу, навантаження, що впливають на розподіл, на тканині пародонту. Патології прикусу також заважають гігієні порожнини рота і самоочищенню.
– Короткі вуздечки язика і губ.

Ознаки пародонтозу:
– Немає кровоточивості ясен;
– Зміщення ясен і згодом оголення шийки зуба. Після цього оголюється зубний корінь і настає атрофія ясен;
– Відсутні ознаки запального процесу, бліді ясна;
– На рентгені видно зменшення висоти кістки міжзубної перегородки.

Як лікувати пародонтоз?

Для лікування пародонтозу потрібно комплексний підхід, в якому мають бути враховані усі особливості пацієнта. Методика лікування полягає в посиленні місцевого кровообігу (фізіотерапія і масажі), видаленні зубного каменю, проведення повного очищення ротової порожнини в умовах стоматологічної клініки, а також ортопедичне лікування (зустрічаються випадки, коли доводиться протезувати зуби). Одночасно з цим починають і медикаментозне лікування, що полягає в прийомі гормональних препаратів і вітамінів.

Якщо вчасно звернутися до лікаря за лікуванням пародонтозу, то шанс зберегти зуби пацієнта досить високий. Інакше, ви ризикуєте втратити зуби ще в молодості.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: лікування парадонтозу, пародонтоз, парадонтоз лікування

Коментарі 1 коментар

  • На жаль, пародонтоз зараз такий поширений. Мій тато двічі на рік лікується комплексно, в тому числі робить уколи спеціальних ліків. Раджу не запускати лікування, а робити це вчасно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *