Загострення хронічного періодонтиту і періостит

Загострення хронічного періодонтиту виникає при лікуванні: продукти розпаду пульпи кореня потрапляють в періодонт через їх видалення з каналу зуба. Також загострення може виникнути унаслідок роздратування, що виникає від застосування сильних медикаментів для антисептичної обробки кореневого каналу. Одночасно з цим загострення може бути викликане травмою при пломбуванні кореневого каналу.

Захворювання, що провокують загострення: хронічний гранулематозний, фіброзний і гранулюючий періодонтит. Особливості хронічного запалення визначаються особливостями загострення, що розвивається.

Природно, що патогенез хронічного періодонтиту, що загострився, так і гострого, різний. У організму людини може бути багато різних реакцій, наприклад, на медикаменти.

Яким чином лікуватися загострення?

При лікуванні дитини з одонтогенним запаленням слід враховувати серйозний аспект: якщо спостерігається гострий, або такий, що загострився процес, без втручання стоматолога не обійтися, процес лікування має бути безболісним і повним.

Під час лікування необхідно виключити біль повністю, при цьому, не використовуючи насильство. На сьогодні для цього застосовуються знеболюючі і седативні препарати. Відмітимо, що для дітей молодшого шкільного віку треба ретельно провести підготовку до наркозу.

Для інших пацієнтів використовується комплекс седативних медикаментів (таких як триоксазин, андаксин і так далі) і місцеве знеболення ультракаїном, лідокаїном і подібними препаратами.

Починаючи лікування хронічного періодонтиту тимчасових зубів дитини, що загострився або гострого, слід при першому ж відвідуванні визначитися, чи так важливо його збереження. Особливо актуальне це питання, якщо є присутніми показання для втручання хірурга. І вирішальними чинниками в цьому питанні є: характер запалення, поширення запалення на зачаток постійного зуба, а також міра і характер резорбції коренів зуба. Щоб отримати повне уявлення про перебіг захворювання, слід провести рентгенологічне дослідження.

Наскільки буде ефективне лікування важких форм одонтогенних запалень, що загострилися, сильно залежить від того, як реагує організм дитини і чи ефективна вибрана методика лікування. Тому стоматолог обов’язково повинен мати в розпорядженні повну інформацію про реакції організму дитини, якими є фагоцитарна активність нейтрофілів, електрофоретичне дослідження білків сироватки крові і інші специфічні дані.

Про порушення в імунній системі дитини можуть говорити зміни в моноцитограмах, фагоцитарної активності лейкоцитів, а також активності комплементу сироватки крові. А це, у свою чергу, може визначити, чи розвиватиметься захворювання в майбутньому.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: загострення хронічного періодонтиту, лікування загострення хронічного періодонтиту, періодонтит ускладнений періоститом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *