Вивих зуба або перелом кореня зуба

Зламати корінь зуба можна на різній висоті, всього зустрічаються три різновиди переломів (розташовані по третинах зубів) – коронкова, серединна і верхівкова. У зв’язку з цим, травми розподіляють по типах анатомічної будови зубного кореня. Перелом може проходити через судинно-нервовий пучок, цемент і дентин.

Якщо зуб вивихнутий, спостерігається зміщення внаслідок травми. В першу чергу хворі звертаються з болями і зміною в положенні зуба. Найсильніше болить в перші дні після вивиху зуба, з часом больові відчуття знижуються, проте під час їжі відзначаються неприємні відчуття. Наскільки буде рухливий зуб після травми, залежить від стану кістки лунки і характеру вивиху. Наприклад, якщо вивих – вбитий, то зуб абсолютно нерухомий. Якщо після травми зберігається велика частина кісткової тканини альвеолярного відростка, зуб буде менш рухливий, проте якщо спостерігається резорбція кісткової тканини і до того ж відсутні сусідні зуби, рухливість зуба може бути дуже вираженою.

Слід зазначити наступні симптоми: зміщення зуба із зубного ряду, сильні болі, некроз пульпи зуба і тканини пародонту, що запалилися, а також патологічна рухливість зуба.

Як лікувати?

При першому відвідуванні стоматолога зуб повертається в правильне положення (оскільки ця операція дуже хвороблива, робиться анестезія). Подальші дії стоматолога цілком залежать від того, в якому стані знаходиться пульпа. Якщо пошкоджений судинно-нервовий пучок, доведеться провести видалення пульпи з подальшим пломбуванням каналів. Помітимо, що при первинному огляді у стоматолога не в усіх випадках можна визначити стан пульпи. У цій ситуації стан пульпи оцінюють через три – п’ять днів після усунення змін в тканинах періодонта.

Зуб можна спробувати зберегти при повному вивиху, проте реплантація ефективна тільки у тому випадку, якщо з моменту вивиху пройшло не більше двох днів. Робиться трепанація зуба з подальшою обробкою антисептиками і пломбуванням. Після цього виконується обробка і підготовка лунки, потім в неї вводиться зуб і фіксується за допомогою шини. У разі, якщо внаслідок вивиху зуб був занурений в лунку, стоматолог відразу робить трепанацію зуба, після чого пломбує канали і фіксує зуб.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: перелом кореня зуба симптоми, перелом керамічих зубів, перелом кореня зуба внаслідок травми

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *