Клиновидний дефект зубів. Лікування та профілактика

Клиноподібний дефект є патологію, вираженою в зміні форми твердих тканин зуба, тобто зовні зуб схожий на клин. Локалізація клиноподібного дефекту спостерігається у зубних шийок, як на нижній, так і на верхній щелепі (якщо точніше, то на губних і щічних поверхнях). Треба помітити, що клиноподібний дефект є не каріозним ураженням тканин зуба і у більшості випадків спостерігається серед людей середнього і літнього віку.

Досить часто клиноподібний дефект виражається після оголення шийки зуба, а це вже один з симптомів хвороб пародонту. На сьогодні учені схиляються до того, що причина виникнення клиноподібного дефекту лежить в механічних чинниках. Наприклад, при чищенні зубів жорсткою зубною щіткою. За даними практикуючих стоматологів клиноподібний дефект найсильніше впливає на премоляри і ікла, оскільки ці зуби найсильніше виступають із зубного ряду.

Також спостерігається цікава ситуація – у правші сильніше виражений долиновидний дефект з лівого боку щелепи, а у лівші – з правого (правші сильніше чистять зуби з лівого боку, лівші – з правого).

Найчастіше клиноподібний дефект не викликає больових відчуттів. Зрідка може спостерігатися легкий біль від механічних, температурних або хімічних подразників. Зустрічаються випадки одиничного клиноподібного дефекту, проте у більшості випадків хвороба вражає дещо симетрично розташовані зуби і це сильно позначається на естетичній красі посмішки.

Як тільки був помічений клиноподібний дефект, слід стабілізувати перебіг хвороби. Для цього використовують аплікації з препаратами, що збільшують стійкість зубів. До подібних препаратів відносяться: 75% розчин фтористої пасти, 10% розчин глюконата кальцію і 2% р-н фториду натрію. Для гігієни лікарі радять використати щітку з м’якою щетиною і зубні пасти з ремінералізуючою дією. До того ж украй важливо правильно чистити зуби, тобто круговими і вертикальними рухами, а не горизонтальними лінієподібний дефект сильно помітний, варто удатися до пломбування композиційними матеріалами, якщо ж дефекти глибокі, пацієнтові доведеться встановлювати індивідуальні зубні коронки.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: Клиноподібний дефект, клиноподібні дефекти, клиноподібний дефект зубів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *