Періодонтит – ускладнене запалення зуба. Симптоми та лікування

Періодонтит є украй небезпечне ускладнення карієсу. При періодонтиті запалення зачіпає не лише тканини зуба, також воно поширюється на кісткові тканини, що оточують верхівки зубних коренів. Зустрічається три різновиди періодонтиту: кіста, гранулема і фіброзна форма.

Через що виникає періодонтит?

По суті, періодонтит – це ускладнений карієс, коли відбувається руйнування нерва і зачіпається зв’язка, яка тримає зуб в щелепі. Через це зуб стає рухливим, і виникають болі навіть при слабкому дотику до зуба. Також відзначається підвищення температури. У разі, коли періодонтит не супроводжується болем, відбувається наступне: розсмоктується кісткова тканина, що оточує корінь зуба і утворюється або кіста (порожнина), або гранулема (мішечок, розташований на верхівці зубного кореня). І кіста, і гранулема потребують негайного лікування, і причина лежить не лише у збереженні зуба, але і в здоров’ї усього організму в цілому. Якщо не вжити необхідних заходів, організм буде серйозно отруєний продуктами розкладання своїх власних тканин.

Варто відмітити, якщо періодонтит уразив декілька зубів, у пацієнта починають розвиватися ускладнення, що зачіпають внутрішні органи (наприклад, гломерулонефрит, ускладнення на нирки). Вимагається розкрити зуб і обробити канали: для цього застосовуються спеціальні голки, ультразвук і антисептики. Періодонтит не можна вилікувати за один сеанс, для успішного лікування вимагається провести декілька послідовних етапів.

Найчастіше періодонтит вражає зуби, у яких були неякісно вилікувані кореневі канали (зустрічаються випадки, коли на рентгені видно три уламки ендодонтичних інструментів). Найчастіше такі зуби видаляють, виключенням є тільки той випадок, коли стоматолог володіє технологією “перелікування” зубних каналів. Для цього зубні канали обробляються спеціальними голками, ультразвуком і антисептиками. Треба помітити, що ця процедура займає 1-2 години, в окремих випадках більше. Але все таки ця процедура виправдана – якщо зуб вдасться врятувати, в майбутньому можна буде удатися до протезування.

Як відбувається лікування перідонтита?

Для того, щоб вилікувати періодонтит, треба повністю усунути запальний процес і запломбувати корінь зуба. Для цього гною відкривають “хід” через зубний канал, оскільки він повинен вийти повністю і ні в якому разі не накопичуватися. Інакше гній почне поширюватися через ясна і кістки – в результаті утворюються свищуваті ходи, які не гояться дуже довго. Одно з головних умов успішного лікування – це усунення запаленої пульпи від кореня зуба. Як тільки запалення буде знято, робиться антисептична терапія тканин, розташований навколо зуба, після чого в зуб поміщаються ліки і встановлюється тимчасова пломба (на один-два тижні). Зазвичай після цього стоматолог призначає медикаментозну терапію, а саме – прийом антибіотиків. Якщо ситуація складеться вдало і не виникне ексцесів, проводиться остаточне пломбування зуба (обов’язково під рентгенологічним контролем і якісними пломбувальними матеріалами). У разі, якщо руйнування зуба дуже значні, лікування доповнюють реставрацією зуба або встановленням коронки.

Сьогодні цілком реально виключити утворення свищуватого ходу. Для цього в амбулаторних умовах створюють відтік гною крізь зубний канал і пульпарну камеру (до цього її очищають від гниючих залишків тканин). Після цього робиться дезинфекція і канал зуба, і пульпарна камера заповнюється пломбувальним матеріалом.

Зауваження: якщо кореневий канал вузький, зуб видаляють.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: гній на корені зуба, запалення кореня зуба, якщо в зубі мішечок з гноєм від чого це

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *