Фрактура пломби – відламування пломбами

Пломба є штучною реставрацією, з її допомогою усувається дефект зуба, що виникає у більшості випадків через каріозне ураження. У минулому широко застосовувалися металеві пломби (амальгама) або цементні (змішувався порошок і рідина). На їх заміну прийшли хімічно отверджувальні пломби, дві пасти змішувалися і виходив пломбувальний матеріал. На сьогодні найбільш розповсюдженіші світлоотверджувальні пломби (також вони можуть називатися геліоотверджувальними або фотополімерними), в них пломбувальний матеріал твердне під дією світла стоматологічної лампи.

За допомогою пломб усуваються різні дефекти зубів, що виникли через карієс, проте вони не вічні і через якийсь час їх доведеться замінити. За даними аналітиків, стоматологи-практики “вбивають” половину свого часу на вторинну заміну пломб. Найчастіше зустрічаються дві причини, через які доводиться міняти пломби – це відламування країв пломби і вторинний карієс.

Також був відмічений факт, що переважна більшість стоматологів встановлюють таку саму пломбу, яка найчастіше має ті ж дефекти, що і минула. Варто відмітити, що при заміні пломби порожнина зуба збільшується на 0,2-0,5 мм, а це сильно послабляє основу пломби – здорові тканини зуба, що залишилися. Через це пломба служитиме менше, оскільки стане значно крихкішою. І тільки в окремих випадках зуби можуть реставруватися за допомогою нової пломби, частіше доводиться застосовувати ендодонтичне втручання, або встановлення коронки (іншими словами, ортопедичне лікування).

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *