Фрактура пломби – відламування пломбами


Пломба є штучною реставрацією, з її допомогою усувається дефект зуба, що виникає у більшості випадків через каріозне ураження. У минулому широко застосовувалися металеві пломби (амальгама) або цементні (змішувався порошок і рідина). На їх заміну прийшли хімічно отверджувальні пломби, дві пасти змішувалися і виходив пломбувальний матеріал. На сьогодні найбільш розповсюдженіші світлоотверджувальні пломби (також вони можуть називатися геліоотверджувальними або фотополімерними), в них пломбувальний матеріал твердне під дією світла стоматологічної лампи.

За допомогою пломб усуваються різні дефекти зубів, що виникли через карієс, проте вони не вічні і через якийсь час їх доведеться замінити. За даними аналітиків, стоматологи-практики “вбивають” половину свого часу на вторинну заміну пломб. Найчастіше зустрічаються дві причини, через які доводиться міняти пломби – це відламування країв пломби і вторинний карієс.

Також був відмічений факт, що переважна більшість стоматологів встановлюють таку саму пломбу, яка найчастіше має ті ж дефекти, що і минула. Варто відмітити, що при заміні пломби порожнина зуба збільшується на 0,2-0,5 мм, а це сильно послабляє основу пломби – здорові тканини зуба, що залишилися. Через це пломба служитиме менше, оскільки стане значно крихкішою. І тільки в окремих випадках зуби можуть реставруватися за допомогою нової пломби, частіше доводиться застосовувати ендодонтичне втручання, або встановлення коронки (іншими словами, ортопедичне лікування).


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *