Лікування лейкоплакії, лейкоплакія порожнини рота

Лейкоплакія ротової порожнини є хронічним захворюванням. Це запалення слизової оболонки порожнини рота, що часто супроводжується гіперкератозом епітелію: уражені ділянки товщають, покриваються роговим шаром, потім відбувається відлущування епітелію. Характерні місця прояву лейкоплакії – внутрішня, слизова частина щік по траєкторії зімкнення зубів, в куточках рота, на язиці. Найбільш схильні до цього захворювання чоловіча половина населення після 40 років. Лейкоплакія порожнини рота виникає в результаті різних місцевих дратівливих дій: це може бути і результат травми від гострого краю зуба, дія гострої і гарячої їжі, рана від гачка протеза, алкогольні напої, паління.

Захворювання протікає практично безсимптомно, іноді можливий свербіж або легке печіння. Найчастіше лейкоплакію констатує лікар-стоматолог при огляді порожнини рота – на слизовій оболонці виявляється деяка біляста ділянка тканини, на дотик щільніша, ніж навколишня тканина.

При підозрі на лейкоплакію потрібне обов’язкове звернення до лікаря. Обов’язковим буде і проведення гістологічного аналізу зіскобів із запаленої ділянки слизової оболонки. Причина проста – дуже велика вірогідність переродження в злоякісне утворення в запущеній стадії захворювання.

Для лікування лейкоплакії порожнини рота потрібна буде санація порожнини рота, а також обов’язково усунути усі дратівливі дії, які могли бути і причиною розвитку хвороби: виправлення зубного протеза, згладжування гострих сколів зубів, відмова від паління, алкоголю, прийом негарячої і негострої їжі. Для вживання внутрішньо прописують вітаміни С і В6, аевіт. Хворому також необхідно пройти два курси лікування.

Following the study and linking is complete, I start writing my affordable-papers.net article for the current times.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: лейкоплакія ротової порожнини, Лейкоплакія порожнини рота, лікування лейкоплакії ротової порожнини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *