Фторлак для профілактики карієсу в дітей та дорослих

Багато людей чули про фторлак, проте не усі уявляють, що ж це. Фторлак є комбінованим лікарським засобом, до складу якого входить ялицевий бальзам і фторид натрію. Якщо покрити молочні зуби дитини фторлаком, це багаторазово понизить ризик виникнення карієсу.

Корисні властивості фтористих лаків для здоров’я зубів підтверджені клінічними випробуваннями. Не так давно групою американських дослідників було проведено дослідження, метою якого було ще раз довести корисні властивості фторлака. У дослідженні брали участь близько 400 дітей у віці 6-44 місяці. Було вирішено притягнути в дослідження дітей з малозабезпечених сімей. Ні у кого з дітей, що брали участь в дослідженні, не було карієсу.

В першу чергу були проведені індивідуальні консультації батьків, після чого діти були розділені на три групи:
1. Дітям цієї групи наносили фторлак двічі в рік
2. Фторлак наносився раз на рік
3. Контрольна група, дітям не покривали зуби фторлаком

Через два роки дослідники змогли перевірити результат дослідження. В результаті огляду були помічені наступні факти: в контрольній групі дітей карієс виникав в 2 рази частіше, ніж у дітей з другої групи і в 4 рази частіше, ніж у дітей в першій групі. Одночасно з цим було відмічено, що фторлаком не було викликано ніяких реакцій, шкідливих для організму дитини.

Також в результаті дослідження були відмічені два дуже важливих факти:
1. Нанесення фторлака дітям від 6 місяців дозволяє значно понизити ризик виникнення карієсу.
2. На думку дослідників, украй важливо провести перший стоматологічний огляд дитини у віці одного року, тобто фактично відразу після прорізування перших молочних зубів. Усі відповідальні батьки повинні знати це, адже таким чином вони збережуть здоров’я своєї дитини.

Придбати фторлак можна у будь-якій з аптек вашого міста. Фторлак є темно-бурим складом із запахом хвої. Зуби покриваються фторлаком при допомозі ватного тампона, після чого він висихає і утворюється захисна плівка. Особливо часто фторлак рекомендують дітям і підліткам, що живуть в місцях, де в питній воді практично не міститься фтор. Завдяки цьому ризик виникнення карієсу знижується приблизно в чотири рази. Одночасно з цим фторлак часто застосовується при геперестезії зубів, підвищеному стиранні емалі, а також травматичних ушкодженнях емалі зубів.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: профілактика карієсу, дитяча стоматологія львів відгуки, дитячий стоматолог львів відгуки

Коментарі 1 коментар

  • У моєї 5-ти річної дитини почався карієс. Нічого не допомагає. За препарат фторлак чую вперше. Можливо, саме він допоможе моїй дитині. Наш лікар каже, що в неї дуже слабка емаль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *