Відкритий та закритий синусліфтинг


Кожна людина боїться протезування зубів. Особливо страшно людям, яким вже не обійтися без протезування, – адже від відсутності деяких зубів падає життєвий комфорт. І одним з найбільших мінусів стоматології є специфічні терміни, здатні відбити бажання лікуватися у будь-якої людини.

До групи таких термінів можна віднести синусліфтинг. Ця процедура є штучним збільшенням товщини кістки на верхній щелепі, в області бічних зубів, тобто для тих випадків, коли товщини кістки бракує для імплантації.

Варто відмітити, що із стоматологічної точки зору, найскладніша ділянка для імплантації – це бічна сторона верхньої щелепи. Річ у тому, що на цій ділянці щелепи у більшості випадків спостерігається дефіцит кісткової тканини, і, крім того, дуже близько розташована верхньощелепна пазуха. Рання втрата жувальних зубів (видалення, або ж внаслідок важких захворювань) сприяє до атрофії альвеолярних відростків, через що значно зменшується товщина кістки.

Для вирішення цієї проблеми і був розроблений синусліфтинг – збільшення об’єму кісткової тканини шляхом оперативного введення в дно верхньощелепної пазухи різних кістковопластичних матеріалів, таких як резорбируючий і нерезорбируючий гідроксиапатит, демінералізована ліофілізована кістка, аутогенна кістка і неорганічні кісткові мінерали.

На даний момент існує два різні способи синусліфтинга. Перший спосіб – відкритий синусліфтинг. Відмітимо, що цей спосіб займає дуже багато часу – робиться надріз на слизовій ротовій порожнині (з боку бічної стінки гайморової пазухи), таким чином, відкривається доступ до щелепної кістки, після чого в кістці вирізують невеликий отвір, який буде заповнений остеопластичним матеріалом. Після заповнення кістка закривається слизовим клаптем, і тканина слизової оболонки ушивається. У повноцінну кістку остеопластичний матеріал перетвориться приблизно через рік після операції, імплантат буде приживатися ще до 8 місяців.

У деяких ситуаціях можливий закритий синусліфтинг – в даному випадку остеопластичний матеріал вводиться в дно пазухи через ложе імплантата. До цієї методики можна вдатися у тому випадку, якщо треба наростити невелику кількість кісткової тканини.

Зустрічаються ситуації, коли можливо одночасно провести синусліфтинг і встановити імплантат. Проте це вже повинен вирішувати кваліфікований лікар-стоматолог. Помітимо, що, завдяки синусліфтингу, шанс того, що імплантат приживеться, зростає у декілька разів, до того ж синусліфтинг безпечний для здоров’я пацієнта – цю методику практикують вже близько 30 років.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: імпланти протези зуби, будова зубив, зубні імпланти переваги і недоліки

Коментарі 1 коментар

  • Свого часу виникла потреба скористатися процедурою синусліфтингу. Під час самої маніпуляції больових відчуттів фактично не було, а от після – без знеболюючих препаратів не обійтися. І в перші дні відмічається суттєвий набряк щоки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *