Що таке вуздечка губи

Що таке вуздечка губи? Саме за рахунок вуздечки губи кріпляться на щелепі, по суті це особливі складки слизової порожнини рота, що проходять по середніх лініях губ з внутрішньої сторони. У тому випадку, якщо розмір складок пропорційний, губа повністю накриває зуби і при цьому досить рухлива.

У деяких людей вуздечка губи укорочена (або занадто низько прикріплена до щелепи), через це порушується її функції. Відмітимо, що причини виникнення укороченої вуздечку губи на даний момент не встановлені і вважаються природженим дефектом.

У дитинстві укорочена вуздечка губи ніяк не впливає на комфорт життя дитини. На цій стадії життя цей дефект ніяк не відбивається візуально і не впливає на розвиток лицьового скелета дитини, у зв’язку з цим лікування відкладається до моменту зміни молочних зубів. Ось тут-то і починаються проблеми. Після того, як прорізуються центральні верхні різці, між ними може уклинитися вуздечка. І навітьякщо у дитини рівні зуби, виникає щілина між передніми зубами (так звана діастема). Ось тільки косметичний чинник, це далеко не найголовніша проблема укороченої вуздечки губи. Через низьке прикріплення вуздечки виникає підвищене навантаження на зуби, що, врешті-решт, призводить до потоншання кісткової тканини. З цієї причини нерідко спостерігаються захворювання пародонту у людей старшої вікової групи.

Вилікувати укорочену вуздечку губи можливо лише за допомогою оперативного втручання. До того ж, ця хірургічна процедура показана далеко не в усіх випадках і її проводять виключно по напряму стоматолога-ортодонта. Окремо варто відмітити, що пластика вуздечки верхньої губи можлива лише після того, як повністю прорізатимуться верхні бічні різці.

Пластика проводиться в амбулаторних умовах, під місцевою анестезією. Пластика полягає у видаленні слизової складки і накладенні швів. Усе оперативне втручання займає не більше 20 хвилин, шви не вимагається знімати – вони зникнуть самі по собі. Якщо ж для пластики використовується лазерний скальпель, можна обійтися без знеболення, до того ж загоєння йде набагато швидше.

Незважаючи на усе вищесказане, обов’язково треба помітити – пластика вуздечки губи, це лише первинний етап ретельного ортодонтичного лікування, оскільки діастема (щілина між передніми зубами) не зникне сама по собі. До ортодонтичних процедур можна приступати лише після того, як остаточно зникнуть шви на вуздечці губи. Це лікування можна провести і в старшому віці, проте, ортодонтичне лікування займе набагато більше часу.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: що таке вуздечка, що таке вуздечко, пластика вуздечки верхньої губи

Коментарі 1 коментар

  • У дитинстві мені робили таку операцію. Пам’ятаю, что тривала вона недовго, шви мені не знімали, вони розсмокталися самі. Отже, якщо у вашої дитини є такий недолік, не вагайтеся, робіть операцію, усе загоюється дуже швидко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *