Тріщини в куточках губ, лікування тріщини губи

Тріщина губи є хронічним захворюванням, що зустрічається як у чоловіків, так і у жінок, причому захворювання жодним чином не залежить від віку пацієнта. Досить часто тріщини в куточках губ виникають внаслідок індивідуальної будови губи пацієнта. Варто відмітити, що захворювання також може розвинутися внаслідок постійних травм губи. Тріщина спостерігається в центрі нижньої губи (у більшості випадків), виходить, що візуально губа поділена на дві половини. В деяких випадках тріщина губи настільки розростається, що зачіпає слизову оболонку губи, проте, ніколи не поширюється на шкіру, що оточує губу.

Також виникненню захворювання можуть сприяти різні невротичні реакції (наприклад, авітаміноз, посилене паління, хронічна сухість губ, постійні покусування і так далі) і метеорологічні чинники. Досить часто тріщина губи виникає одночасно з хейлітом (запальне захворювання слизової оболонки і червоної облямівки). Відмітимо, що перебіг захворювання відбувається взимку, в літню пору ж хвороба протікає в полегшеній формі.

Запам’ятайте, тріщини в куточках губ і тріщина по середині губи несе не лише косметичний дефект. Внаслідок захворювання може бути порушена посмішка, розмова, вживання їжі, ускладнюється гігієна ротової порожнини – при спробі широко відкрити рот виникає біль, в деяких випадках украй гострий. Якщо ж тріщина губи знаходиться в стані спокою (наприклад, коли ви спите), її покриває струп. Проте навіть щонайменший рух ламає струп, що утворився, і починається кровотеча. У тих випадках, коли тріщина губи існує у пацієнта вже не перший рік, може спостерігатися ороговіння по краях тріщини, також виникає шар білувато-сірого епітелію. Коли навколо тріщини губи виникають щільні темно-червоні валики, а на дні тріщини видно невеликі папіломи, слід якнайшвидше записатися на прийом до лікаря-онколога для детальної консультації.

Звичайно, злоякісне переродження тріщини губи зустрічається украй рідко, але огляд кваліфікованого лікаря-онколога потрібний, для того, щоб виключити можливі негативні наслідки.

Як лікувати тріщину губи?
В першу чергу слід дізнатися причину виникнення захворювання і усунути її. У більшості випадків пацієнтові відразу починають консервативне лікування, що полягає в протизапальних мазях, лідокаїнових блокадах (для того, щоб зняти біль) і прийомі вітамінів А і В.

У тому випадку, якщо консервативне лікування не робить ефекту і все одно спостерігаються рецидиви захворювання, здійснюється хірургічне втручання. Як виняток видається випадок, коли у пацієнта спостерігаються множинні тріщини, в цьому випадку оперативне втручання може бути неможливим.

Щоб попередити рецидиви захворювання, пацієнтові рекомендують використати зволожуючі косметичні засоби, відмовитися від паління і інших шкідливих звичок, а також призначають медикаментозну терапію.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: хронічна тріщина губи, тріщини на куточках губ від брекетів, коло губ струпи як зняти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *