Хейліт (заїда на губах), лікування хейліту

Хейліт (заїда на губах) є запальним процесом, що протікає в слизовій оболонці губ і червоній облямівці. Причиною виникнення хейліту можуть бути різні збудники, відповідно і підібрати лікування такої хвороби як заїда на губах – вимагається в кожному випадку індивідуально.

Найчастіше зустрічається алергічний хейліт, що виражається в підвищенні чутливості губ до деяких речовин, що містяться в зубних протезах, помаді і зубній пасті. Алергічний хейліт виражається набряком губ, печінням і бульбашковим висипом. Для лікування цієї форми хейліту, в першу чергу слід усунути алерген, після чого пацієнт приймає антигістамінні препарати і використовує кортикостероїдні мазі. Дійсно виходить складна ситуація, якщо алерген міститься не в зубній пасті або помаді, а в протезах. У зв’язку з цим, лікар-ортопед при протезуванні завжди детально обговорює матеріали, які будуть використані для протезування, щоб запобігти в майбутньому виникненню алергії.

Два інших схожих різновиду хейліту (заїда) – актинічний і метеорологічний. Актинічний хейліт розвивається від попадання прямого сонячного світла, метеорологічний хейліт же залежить від різних кліматичних чинників (таких, як наприклад вітер, мороз і так далі). У пацієнтів спостерігається почервоніння губ, сухість, не сильне печіння, в деяких випадках губи лущаться і тріскаються. Для того, щоб не допустити подібні ситуації, застосовують кортикостероїди, захисні креми, у важких випадках використовують антигістамінні препарати.

Гландулярний хейліт виникає внаслідок гіпертрофії слинових залоз. В даному випадку захворювання носить хронічну форму, лікування медикаментозною терапією неможливе, знадобиться оперативне втручання (електрокоагуляція, або видалення гіпертрофованих гирл слинових залоз).

Ексфоліативний хейліт проявляється у вигляді жовтих струпів з гноєм або мишастих лусочок. Досить часто ці форми хейліту зустрічаються одночасно. Ще одна неприємна особливість ексфоліативного хейліту – губи болять і постійно злипаються, хворим доводиться тримати напіввідкритим рот. Точна причина виникнення цієї форми хейліту не встановлена, проте, більшість учених схиляються до того, що причина захворювання лежить в психогенних і спадкових чинниках.

Зустрічаються випадки, коли заїда на губах проходить без втручання лікарів, проте в переважній більшості випадків потребує серйозного лікування.

Найнебезпечніша форма цього захворювання носить назву хейліту Манганотти. Річ у тому, що це захворювання відноситися до групи передракових станів. Виражається у бородавчастих розростаннях і ерозії губ. Нерідко захворювання не можна вилікувати за допомогою медикаментозної терапії, у зв’язку з цим лікарі прибігають до кріодеструкції або ж видалення уражених тканин губи.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: заїда на верхній губі, заїда на язиці, брекети та заїди причини лікування

Коментарі 1 коментар

  • Така проблема у мене, напевно, вже років 5. Намагалася лікувати всіма народними методами, але не один з них так і не допоміг повністю вилікувати мої губи. Після прочитання цієї статті вирішила, що все таки потрібно звернутися до лікаря, що б надалі уникнути хірургічного втручання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *