Кандидоз порожнини рота (молочниця), лікування кандидозу


Кандидоз порожнини рота – це різновид грибкової інфекції, що викликається грибками роду Кандида. Кандидоз порожнини рота може бути у будь-якому віці, але найчастіше він буває у новонароджених дітей.

Кандидоз порожнини рота (молочниця) проявляється у вигляді білястого нальоту, що нагадує сніг, яким покривається язик і слизову оболонку щік. Якщо у матері новонародженого в період вагітності були ознаки молочниці в піхві, то без всяких сумнівів, діагноз захворювання немовляти – кандидоз порожнини рота. При правильному і своєчасному лікуванні кандидозу порожнини рота не представляє небезпеки для хворого.

У дорослих кандидоз порожнини рота виникає в результаті ускладнень після важких соматичних захворювань, після тривалого застосування антибіотиків, при незадовільній гігієні, променевій терапії та ін. Характерний білястий наліт поступово утворює плівку, яка спочатку легко видаляється, але у випадках, коли кандидоз порожнини рота приймає затяжний характер, плівка набуває щільністі і брудного кольору, а після її видалення залишає ранки, що кровоточать.

Лікування кандидозу
Кандидоз порожнини рота лікують народними і медикаментозними препаратами, призначаються полоскання і обробку порожнини рота спиртовими розчинами і відварами трав. При затяжній інфекції призначають защічні пігулки леворину, ністатину, леворидона, сангвиритрину, декамину і т. д.

Профілактикою захворювання є регулярний догляд за порожниною рота, відповідне харчування, що включає йогурти і натуральні продукти. Часник, сік і насіння грейпфрута, прополіс, листя горіха, гострий перець, ягоди і листя брусниці, олія чайного дерева – це продукти, що мають протигрибкову дію, які здатні запобігти цій недузі.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: кандидоз ротової порожнини, кандидоз порожнини рота, лікування кандидозу ротової порожнини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *