Папіломатоз, лікування папіломатозу

Невеликі (від 2 мм до 2 см) звисаючі відростки на шкірі, схожі на бородавки, що ніби стоять на “ніжці” або на широкому основі-постаменті в медицині називають папіломами. Поверхня цих утворень нерівна, має подібність з кочанчиком цвітної капусти. Викликається захворювання папіломавірусом. Місце виникнення – будь-які, у тому числі і на слизовій оболонці порожнини рота, на язиці, твердому і м’якому небі, гортані. Причина виникнення – травми, запальний процес в хронічній формі і часто у людей з ослабленим імунітетом.

У стоматології розрізняють такі види папіломатозів:
– запальна папілярна гіперплазія слизової оболонки твердого неба і альвеолярних відростків;
– реактивні папіломатози;
– травматичний папіломатоз слизової оболонки щік, язика, губ;
– ромбовидний папіломатоз язика.

Слизова оболонка над відростком папіломи зазвичай не міняє свій колір, але таке можливе за рахунок гіперкератозу. Папіломи в ротовій порожнині, окрім дискомфорту і незручностей, можуть стати причиною розвитку злоякісних новоутворень, провокують кровотечі. Папіломи, розташовані на слизовій гортані, призводять до порушення функцій дихання і голосу. Якщо папілома з’явилася на слизовій оболонці або шкірі, то можна чекати появи цілого скупчення (папіломатоз) цих відростків. При першій же появі папіломи, потрібне швидке звернення до лікаря для видалення відростка.

Лікування папіломатозу: потрібне радикальне видалення папілом електроножем або скальпелем. При великому скупченні відростків їх відсікають або одномоментно, або у декілька етапів. Якщо видалити папіломи своєчасно, то можливість їх переродження в злоякісні утворення зводиться до мінімуму.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: папіломатоз, відростки на шкірі, папіломатоз шкіри

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *