Наліт на язиці, причини. Сірий, білий і жовтий наліт


Варто розпочати з того, що окремі види нальоту на язиці можуть бути причиною деяких захворювань, що розвиваються в організмі людини. Проте, помітимо, що невелика кількість нальоту на язиці може зустрічатися і у абсолютно здорової людини, тому слід знати, як виглядає язик здорової людини.

У здорової людини язик м’який і ніжний, забарвлений в рожевий колір, рухи язика не сковані. Тонкий шар нальоту на язиці білого кольору зустрічається у кожної здорової людини (проте, зовнішній вигляд язика також залежить від клімату і пори року). Приміром, наліт на язиці в літній період трохи товщий, ніж взимку, в деяких випадках може бути з жовтуватим відтінком. У осінній же період шар нальоту на язиці тонший, світліший і сухіший.

У тому випадку, якщо у людини занадто тонкий наліт на язиці, то в її організмі протікають не небезпечні хвороби, викликані зовнішньою інфекцією (причому інфекція ще не змогла охопити увесь організм). Відмітимо, що тонкий наліт на язиці – це коли крізь нього можна побачити тіло язика.

Щільний шар нальоту на язиці свідчить про серйозну хворобу, що продовжує розвиватися в організмі людини (в цьому випадку інфекція вже поширилася по усьому організму і порушує його діяльність). Одночасно з цим щільний наліт на язиці може говорити про хронічні хвороби. Помітимо, що щільний наліт – це коли через нього не можна розгледіти язик.

Не забувайте, що тонкий шар білого нальоту на язиці є у будь-якої здорової людини. Ось тільки якщо він дещо щільніший, ніж зазвичай, це говорить про захворювання, що протікають в легкій формі (хронічних, або респіраторно-вірусних). Також цей наліт на язиці може свідчити про запальний процес, що починається, в легенях.

Давайте розглянемо, яку інформацію нам може дати колір нальоту на язиці.
Щільний наліт на язиці білого кольору свідчить про затримку їжі в кишечнику (тобто про запори, які ще не прийняли хронічний вид).
Наліт на язиці жовтого кольору свідчить про серйозні порушення в травній системі. Відмітимо, що чим більше насичений колір, тим в серйознішій стадії знаходиться хвороба. Також, найімовірніше спостерігається скупчення їжі не лише в кишечнику, але і в шлунку. Хотілося б зазначити, що жовтий наліт на язиці, що не проходить протягом 5 днів, є ознакою хвороби печінки.
Наліт на язиці сірого кольору говорить про хронічні хвороби шлунку і кишечника (також може говорити про обезводнення і підвищену кислотність). У будь-якому випадку не вдавайтесь до самостійного лікування, а краще пройдіть додаткове обстеження в клініці.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: наліт на язику, наліт на язиці, жовтий наліт на язику

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *