Для чого проводять пломбування каналів зуба

В тих випадках, якщо у пацієнта розвинувся пульпіт, або карієс, доведеться не лише очищати каріозну порожнину, але і видаляти зубний нерв, після чого обов’язково проводять пломбування каналів зуба.

Пломбування каналів зуба є відновленням цілісності зуба, за допомогою пломби (у разі, якщо карієс серйозно пошкодив тканини зуба, або існуюча пломба зробилася непридатною).

Суть пломбування каналів зуба в тому, щоб заповнити порожній канал зуба спеціальним пломбувальним матеріалом, адже після видалення зубного нерва залишається порожній простір, який необхідно заповнити як можна щільніше.

Сьогодні методики пломбування каналів зуба і спеціально розроблені пломбувальні матеріали дозволяють безболісно видалити нерв і заповнити зубний канал, до того ж ця процедура не займе багато часу. І ви не лише повернете функціональність зуба, повернеться і естетична привабливість вашої посмішки.

Помітимо, що лікувати корінь зуба дуже непросто, це пов’язано з труднощами обстеження, і, отже, проблеми при пломбуванні каналів зуба. В першу чергу необхідно точно дізнатися довжину каналу зуба, для цього робиться рентгенографічне дослідження. Найвідповідальніший момент лікування – безпосередньо пломбування каналу зуба, яке треба виконати строго відповідно до методики. Для пломбування каналу зуба найчастіше використовуються гутаперчеві штифти і термофіл.

Пломбувальний матеріал обов’язково повинен відповідати високим вимогам, а саме:
– Залишати незмінним колір зуба
– Повністю герметизувати канал зуба
– Не повинен давати усадку
– Витримувати дію тканинної рідини, тобто не розчинятися в ній
– Пломбувальний матеріал має легко витягатися при необхідності

Найбільше для пломбування каналу зуба підходить гутаперча, проте, у цього матеріалу є вагомий недолік: він не може блокувати різні бактерії. Помітимо, що цей недолік відсутній у пломбувальних матеріалів на основі склоіономірних цементів.

Розглянемо трохи детальніше усі властивості склоіономірних цементів:
– Украй міцний пломбувальний матеріал;
– Не відторгається організмом (біологічно поєднаємо);
– Немає усадки;
– Цементи виділяють фториди, завдяки чому зміцнюються тканини дентину каналів зуба.

На даний момент дуже популярні світлоотверджувальні пломби. У них є вагома перевага – матеріал пломби твердне дуже швидко, завдяки чому пломбування зуба займає набагато менше часу. Також за допомогою світлоотверджувальних матеріалів можна відреставрувати навіть серйозно зруйновані зуби, і вони нічим не відрізнятимуться від здорових зубів.

Термофіл є методикою пломбування каналів зуба за допомогою розігрітої гутаперчі, оскільки матеріал при розігріванні надуває еластичності і якісно закриває кореневий канал. Завдяки герметичності зменшується ризик розвитку хвороботворних мікроорганізмів в каналі зуба. Ця методика стала дуже популярна з появою інструментів, якими стало можливо здійснювати механічну обробку кореневого каналу.

Плюси цієї методики полягають в зниженні хворобливості процедури і зменшення ризику запального процесу в майбутньому, також пломбування більш герметичне, ніж при інших методиках.

Якщо у зуба викривлені, або труднопрохідні кореневі канали, застосовують методики депофорезу. Завдяки цій методиці можна зберегти навіть практично повністю зруйновані зуби. Спеціальним інструментом в кореневий канал потрапляє лікарський препарат, утворюючи лікарський депо – таким чином відбувається стерилізація кореневого каналу (річ у тому, що гідроокис міді кальцію, використовуваний в депофорезі, є одним з щонайпотужніших антисептиків).

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: пломбування каналів, пломбування каналів зуба, зубні канали

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *