Рак нижньої і верхньої губи: симптоми, лікування

На сьогодні рак губи входить в десять найпоширеніших онкологічних захворювань, у більшості випадків спостерігається у чоловіків. Помітимо, що шанс виникнення раку губи у сільських жителів значно вищий. Причини розвитку раку губи лежать в палінні і частих травмах.

Найчастіше, рак губи виникає через наступні захворювання:

– Бородавчасті розростання;
– Постпроменевий стоматит;
– Кератотома;
– Ерозії, що виникли з вини хейліту Манганоті;
– І ще група захворювань, що відноситься до передракових станів;

Передракові утворення у чоловіків виникають найчастіше на нижній губі, у жінок похилого віку (60-70 років) спостерігається рак верхньої губи.

Рак губи: симптоми
Перші симптоми раку губи – це виразка, або ущільнення, свербіж, біль, неприємні відчуття під час їжі, в деяких випадках мимовільна слинотеча. У тому випадку, якщо утворення збільшується, або поширюється на нижню щелепу або щоку, потрібна термінова консультація кваліфікованого лікаря-онколога.

Під час первинного огляду спостерігається шорстке ущільнення, на якому розташований струп. Якщо струп пальпувати, не виникає ніяких хворобливих відчуттів, якщо ж його зняти, виникає сильний біль, кровотеча, стають видно бородавчасті розростання. Через деякий час бородавчасті розростання перетворюються на вузол, зовні схожий на цвітну капусту. Якщо вузол помирає, під ним з’являється нерівна виразка.

У тому випадку, якщо пацієнт прийшов до лікаря-онколога з підозрою на рак губи, що розвивається, окрім пальпації і первинного огляду робиться ультразвук і рентген щелепи, лімфатичних вузлів шиї і верхнього відділу грудей. Ці дослідження дозволяють визначитися, наскільки поширилися метастази. Після цього робиться зскрібок виразки і пункція лімфовузлів (вимагається для проведення цитологічного дослідження). Якщо ж результат негативний, додатково проводиться біопсія утворення на губі.

Найнебезпечніше при раку губи – це розповсюдження метастаз на лімфовузли. Через деякий час лімфатичні вузли перетворяться на кровоточиві інфільтрати,через які буде зруйнована щелепа, крім того, метастази поширюються на язик і кістки.

На ранніх стадіях раку губи, якщо не виявлено метастаз, новоутворення лікується кріогенною терапією, або введенням радіоактивних голок в пухлину. Пам’ятайте, що третя і четверта стадія захворювання зажадають хірургічного втручання, після чого доведеться пройти курс хіміотерапії і опромінення.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: рак нижньої губи, утворення на губі, Рак губи лікування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *