Тетрациклінові (з жовтим або сірим відтінком) зуби. Синдром


Тетрациклінові зуби – досить часте явище, так називають зуби, що змінили забарвлення через приймання препаратів тетрацикліну в той відрізок часу, коли зуби тільки формуються і мінералізуються. Річ у тому, що тетрациклін не виводиться з організму, а відкладається в дентині і емалі зачатків зубів (також тетрациклін може відкладатися в кістках дитини або плоду, якщо його приймає вагітна жінка). Від дози тетрацикліну залежить, чи будуть зміни зачіпати тільки колір емалі, або ж приведуть до недостатнього розвитку зубної емалі (помітимо, що при прийомі диметилхлортетрацикліну колір емалі змінитися значно сильніше).

Якщо вагітна жінка приймає тетрациклін, це веде до фарбування молочних зубів дитини, а точніше третини зубних коронок різців до жувальної поверхні корінних зубів. У разі, якщо дитина старше за шість місяців приймала тетрациклін, зміни торкнуться вже постійних зубів. У більшості випадків фарбування зачіпає частину зубної коронки, що формується під час прийому тетрацикліну.
Наскільки інтенсивною буде зміна кольору емалі, залежить від типу тетрациклінового препарату і дози прийому. Тетрациклінові зуби, що мають жовтий відтінок, флюоресцирують під ультрафіолетовим випромінюванням, таким чином визначається причина зміни кольору (іншою причиною може служити, наприклад, гемолітична хвороба новонародженого).

Міри фарбування і методики лікування
I. Рівномірне слабке фарбування (сірий, жовтий або коричневий колір). Відсутні смужки і інтенсивно забарвлені плями. Ця міра фарбування успішно лікувати методикою вибілювання зубів.
II. Темне, або насичене фарбування жовтого або сірого кольору за відсутності смужок. Ефективно лікуватися впродовж семи процедур вибілювання у стоматолога, або за шість тижнів домашнього вибілювання. Проте, якщо пацієнта не влаштує результат, можна використати керамічні вініри.
III. Фарбування темно-сірого або блакитного кольору, вираженого у вигляді горизонтальних, які сильно виділяються, смуг на емалі. В даному випадку вибілювання не принесе результату, лікування можливо лише використанням керамічних вінірів.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: тетрациклінові зуби, тетрацикліновізуби, тетрациклинові зуби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *