Вініри і пломби: плюси і мінуси, термін служби

Кожен знає про довгу службу фарфорових виробів. Якщо регулярно доглядати і правильно поводитися з керамічними вінірами (а також за умови періодичного відвідування стоматолога для профілактики), вони можуть служити аж до 30 років. Пломбувальні матеріали на сьогодні служитимуть вам вірою і правдою до 15 років.
Варто відмітити, що у пломбувальних матеріалів є недолік, що лежить в їх властивостях: за своєю суттю, вони складаються з високоякісного пластика. А будь-якому пластику властиво старіти. Тут же виникає і проблема: реставрація тьмяніє аж до матового відтінку – зуб починає відрізнятися від інших зубів. З цієї причини максимум раз в 2 роки треба полірувати поверхню таких реставрацій (повернути первинний блиск).

Проте у пломбувальних матеріалів є і плюс – якщо станеться відколювання, або проміжок між пломбою і емаллю, можна просто відремонтувати зуб. Невелика обробка реставрації і добавка матеріалу – і сліпуча посмішка знову буде з вами. У разі відколювання, керамічний вінір треба буде замінити (хоча варто відмітити, що вінір у декілька разів міцніший, ніж пломба).

Найважливіший чинник, що впливає на термін служби реставрації зубів фронтального відділу, – це в якому стані знаходяться зуби бічних відділів. Адже на них розподіляється левова частка навантаження при жуванні. Передні зуби застосовуються виключно для відкушування. Що ж станеться, якщо є проблеми із зубами бічних відділів? Відповідь проста – бічні зуби не в змозі витримати покладене навантаження, надлишки тиску розподіляються і на передні зуби. Навіть якщо реставрація передніх зубів зроблена дуже якісно і красиво, термін її служби буде дуже короткий, якщо бічні зуби пацієнта не в змозі витримати навантаження.

Саме тому перед реставрацією передніх зубів стоматологи радять відновити функціональність зубів бічного відділу. Частенько зустрічається, що після реставрації пацієнти замовляють вибілювання зубів – для ще більше яскравої посмішки. Треба помітити, що вибілювання впливатиме на, виключно, здорові живі зуби. Якщо зробити вибілювання зубів після реставрації, дуже великий шанс відмінності за кольором між реставраціями і власними зубами. Помітимо, що для яскравішої посмішки вибілювання варто робити до реставрації. Ці нюанси треба враховувати, щоб посмішка була однотонною і яскравою.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: вініри і

Коментарі 1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *