Чи варто лікувати зуби під загальним наркозом?

Спершу розберемося з поняттям наркоз, його не варто плутати з анестезією, дія якої зводиться до знеболення конкретної частини нашого організму. Наркоз — це штучно викликаний стан гальмування нервової системи, при якому виникає сон і припиняються усі больові відчуття. Сьогодні загальний наркоз пропонується у більшості стоматологічних клінік, як один з варіантів знеболення.

Коли виникає необхідність загального наркозу:

 • коли використання місцевої анестезії неефективно через великий об’єм робіт. Наприклад, сильні ушкодження ротової порожнини у разі аварії;
 • коли лікування зубів ускладнюється наявністю алергії у пацієнта на місцеві препарати;
 • за наявності панічного страху перед стоматологом, який самостійно перебороти не вдається;
 • і в інших випадках, які визначає стоматолог.

На відміну від місцевого, наркоз загальний триває довше, але не рекомендується його тривалість більше ніж на 3 години, оскільки можливий ризик виникнення ускладнень.

Видалення і імплантація зубів під наркозом
Найстрашнішим жахіттям для більшості є необхідність видалення зубів, особливо, якщо треба видалити зуб мудрості, дістатися до якого не завжди буває просто. Загальний наркоз в цьому випадку буває просто потрібний. Як в цьому випадку все відбувається так:

 • перший етап — це обстеження пацієнта і виключення протипоказань;
 • потім підбір індивідуальної програми знеболення;
 • проведення лікування.

Таким чином, для тих людей, що відчувають панічний страх перед будь-яким стоматологічним втручанням, використання наркозу — це можливість не доводити свої зуби до плачевного стану, навіть у разі коли вимагається вирвати хворий зуб.

Імплантація — це кращий спосіб відновлення зубів, навіть при їх повній відсутності. В цьому випадку застосування загального наркозу допомагає не лише впоратися з вашими фобіями, але і уникнути втоми пацієнта при тривалому втручанні.

Застосування загального наркозу у дітей
Особливу складність при лікуванні зубів викликають діти, які не усвідомлюють усієї необхідності стоматологічного втручання. Природно, що в такій ситуації виникає питання: а чи можна використати загальний наркоз для дитини? Звичайно, лікування дитини під наркозом дозволяє лікареві виконати свою роботу якісніше і після пробудження малюк не відчуватиме страху перед стоматологом.

Що треба знати перед проведенням цієї процедури:

 • клініка має бути перевіреною і мати тільки позитивні відгуки;
 • необхідно провести обстеження дитини;
 • слухати і виконувати усі рекомендації лікаря.

У будь-якому випадку, вибір залишається за батьками, але іноді шкода від хворого зуба перевищує негативні наслідки від наркозу, які незабаром проходять.

Протипоказання
Проте, як і будь-яке інше медичне втручання, загальний наркоз має свої протипоказання:

 • порушення ендокринної системи;
 • алкогольне і наркотичне сп’яніння;
 • захворювання серця;
 • і інші.

Думка спеціаліста

Застосовувати загальний наркоз або ні вирішувати тільки вам, у будь-якому випадку, до проведення цієї процедури треба відноситися з великою відповідальністю.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: лікування зубів під загальним наркозом львів, лікування зубів під загальним наркозом, лікування зубів у дітей під наркозом у львові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *