Імплантація зубів: за і проти. Відгуки, переваги та недоліки

Коли через карієс або травми людина втрачає зуб, на допомогу можуть прийти дві процедури. Це традиційне протезування і порівняно новий спосіб — імплантація зубів. Обидва варіанти застосовні не в усіх випадках: для того, щоб скористатися першим, необхідно, щоб зуб не був зруйнований з коренем: протез повинен мати основу, на якій він триматиметься. При проведенні процедури імплантації, навпаки, зуб має бути відсутнім повністю.

Що таке імплантація зубів

Процедура імплантації зубів проводиться у декілька етапів. На першому етапі в спеціально зроблене поглиблення в кістковій частині ясен на місце майбутнього зуба імплантується штучний корінь. Після того, як штучний зуб виявляється на місці, настає тривалий процес загоєння, впродовж якого імплантат приживається на новому місці, а організм звикає до нього і не відторгає його. Потім до штучного кореня прикріпляється “надбудова” і коронка, виготовлена відповідно до зовнішнього вигляду інших зубів, з урахуванням кольору і форми. Слід зазначити, що перед тим, як приступити до цієї процедури, необхідно відвідати терапевта і дантистів різної спеціалізації. Імплантацію можна починати через 2-4 місяці після видалення або втрати зуба: кісткова тканина і ясна на місці майбутнього імплантата повинні повністю відновитися.

Протипоказання до імплантації зубів

  1. Вік пацієнта – менше 18 років;
  2. Різні види запальних (стоматит, гінгівіт, пародонтит), хронічних, онкологічних захворювань; цукровий діабет, ревматизм, порушення здатності згущуватися крові, гіпертонія, ішемічна хвороба серця і інші захворювання;
  3. Період вагітності і лактації.

Переваги процедури імплантації зубів

  1. Після проходження усіх етапів імплантації, у вас з’явиться новий зуб, зовні і функціонально він нічим що не відрізняється від його натуральних аналогів. Цей зуб може витримувати таке ж навантаження при жуванні;
  2. Імплантацію можна проводити, якщо відсутній не лише один зуб в ряду, але і декілька зубів підряд;
  3. Під час імплантації абсолютно не зачіпаються сусідні зуби, на відміну, наприклад від процесу установки мостовидного протезу. Крім того, новий зуб має усі функції, тим самим навантаження не концентрується тільки навколо сусідніх природних зубів.

Недоліки процедури імплантації зубів

Імплантація зубів набагато дорожча за процедуру звичайного протезування:

  • вартість імплантації одного зуба “під ключ” складає в середньому від 1 до 3 тисяч гривень;
  • Аргументом проти цієї процедури є також те, що імплантація відбувається не без хірургічного втручання. В результаті цього можливий розвиток запальних процесів. Не слід забувати, що регулярно відвідувати стоматолога вам припаде не лише під час тривалої процедури імплантації, але і після неї в профілактичних цілях;
  • Середній термін служби імплантата, який несе повне навантаження, складає близько 10 років. Проте штучний зуб з різних причин може вийти з ладу і раніше. В цьому випадку дорогу процедуру доведеться повторити, повністю або частково – залежно від виду руйнування зуба.

Одномоментна імплантація

Як ми відмітили вище, імплантація зубів – досить тривалий процес, що займає декілька місяців, вимагає постійні обстеження, консультації і процедури в кабінеті стоматолога. Для тих, хто з яких-небудь причин не може чекати і проходити багатоетапну процедуру, існує альтернативний вид — так звана одномоментна імплантація. Суть її полягає в тому, що імплантація штучного кореня і коронки відбувається одночасно, впродовж одного відвідування лікаря. Проте далеко не в усіх випадках ця процедура технічно можлива і рекомендована. Також треба враховувати, що фінансовий ризик вищий, ніж при стандартній процедурі: якщо імплантат не приживеться, то ви втрачаєте гроші, витрачені не лише на перший етап імплантації і штучний корінь, але і на протез зуба і всю процедуру відразу. Крім того, якщо зламається коронка, поставлена в ході стандартної процедури, її можна замінити на нову. Якщо ж вона була поставлена одночасно з коренем, то доведеться видаляти усю конструкцію, травмувати ясна і проводити імплантацію із самого початку.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: імплантація зубів, імплантація зубів ціни львів, імплантація зубів відгуки

Коментарі 1 коментар

  • У мене самого трапилася така проблема, що із-за зневажливого ставлення втратив зуб (перший великий корінний). Спочатку відчував дискомфорт, а зараз наче звик без нього. Щодо імплантації зуба, то порадившись з лікарем, той сказав, що краще робити у декілька етапів (так як і описано у статті). Не шкодуйте власного часу, здоров’я набагато цінніше, ніж ті декілька місяців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *