Зуби мудрості як наслідок еволюції людини


У дорослої людини є 32 зуби. Спереду розташовані ікла і різці. Збоку від іклів ростуть так звані премоляри (малі корінні зуби), а також моляри (великі корінні зуби). Власне треті великі корінні зуби і є зубами мудрості. Всього у людини чотири зуби мудрості, а розташовані вони зліва і справа на верхній і нижній щелепі.

Якщо замислитися і згадати розвиток зубів людини під час еволюції, то ми побачимо, що у нас на 12 зубів менше, ніж у наших предків. Зникли два премоляри і один різець з кожного боку щелепи. Людина і далі еволюціонує, через якийсь проміжок часу, швидше за все, у нас зникнуть другі і треті моляри, а також бічні різці. Взагалі, у древньої людини усі моляри були однакового розміру. Наука це пояснять таким чином: людині сьогоднішнього дня не треба багато зусиль для пережовування їжі – адже вона стала значно м’якша, ніж була у наших предків.

Американський лікар Нодин (і інші дослідники) прийшли до висновку, що в результаті еволюції людина вживає усе більш м’яку їжу, а значить жувальне навантаження усе менше і менше. Саме це і стало причиною редукування зубів мудрості у людей, що мешкають в цивілізованих країнах (як приклад можна привести США). Якщо ж людина живе в слабо цивілізованій країні (наприклад, ескімоси), то аномалії зубного ряду спостерігаються украй рідко. Це безпосередньо пов’язано з харчуванням: споживання одноманітної грубої рослинної і тваринної їжі забезпечує навантаження на увесь зубний ряд. За твердженням Чарльза Лоринга Брейса (антрополог університету Мічігану), 10 тисяч років назад зуби мудрості були у кожної людини. На сьогоднішній момент зуби мудрості є лише у половини усього населення планети.

Прорізування зубів мудрості не в усіх випадках протікає гладко навіть у тих людей, у кого вони є. Прорізування відбувається в проміжку 16-25 років, хоча є шанс, що вони так усе життя і не прорізатимуться.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: вирвати зуб мудрості львів, спереду розташовані зуби, людина далі еволюціонує?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *