Переваги керамічних коронок на зуби

Сучасний світ вимагає від лікарів-стоматологів і зубних техніків не лише відновити функціонал втрачених зубів, але і забезпечити якісний зовнішній вигляд посмішки. Це складне завдання, але саме воно допомагає розвиватися стоматологічній галузі.

Вимоги до сучасних протезів (коронок):

1.Протез повинен мати біологічну сумісність. На сьогодні одним з найважливіших чинників є біологічна сумісність. Повністю керамічні протези повністю сумісні і відповідають бажанням пацієнтів не використати металеві конструкції у відновленні зубів.

2.Протез має бути естетичним. Бути естетичним – реставрація не повинна нічим відрізняться від природного здорового зуба. Для цього вимагається під час створення коронки крок за кроком повторити усі анатомічні аспекти будови справжнього зуба. Якщо використати металевий каркас, це складне завдання, оскільки недостатньо місця для зафарбовування металу, а треба адже ще і створити глибокий природний колір. Здоровий зуб не лише білий, у нього ще є присутньою глибина кольору. Забезпечити природність глибини кольору можливо лише якщо є місце. Якщо використати реставрацію з неметалічним ковпачком, а, наприклад, з пресованої кераміки, то створити природну глибину кольору значно простіше. Ковпачок з пресованої кераміки вже має колір дуже близький до зубної тканини. Звичайно, можна відтворити анатомічну форму зуба і за допомогою конструкції з металокераміки, але в цьому випадку доведеться сильніше травмувати сусідні зуби, обточуючи їх. Як ми бачимо, конструкції без використання металу краще виглядає і вимагає значно меншого обточування сусідніх зубів. Також щоб штучний зуб виглядав природно потрібна напівпрозорість. А використання металевих конструкцій в основі зуба дає непрозорі шари.

3.Дуже важливий природний вид ясен. Якщо край ясен оголити, стане видний край коронки. Багато людей бачили таку картину – потемнівші ясна або край металу навколо зуба. Безметалеві конструкції реставрацій не мають таких недоліків – в них просто відсутній метал. Відсутність металу в зубі дозволяє значно зменшити уступ при препаруванні, уступ розташовується на рівні самих ясен і пацієнт уникає таких проблем, як травми ясен, періодонт і гінгівіт.

4.Наступний значний момент – при виготовленні реставрації немає нужди відливати металевий каркас. В першу чергу це дозволяє уникнути погрішностей (техніка не стоїть на місці, але іноді погрішності все ж зустрічаються), а також виготовлення протеза займе менше часу.

5.Керамічні протези побудовані таким чином, що їх термічне розширення таке ж, як і у здорового зуба. Вас не турбуватимуть неприємні відчуття під час коливання температур. Керамічні реставрації служитимуть вам значно довше, а шанс відколювання зведений до абсолютного мінімуму.

6.Виключається ризик виникнення алергії або індивідуальної непереносимостіна металевих компонентів реставрації. Кераміка не викликає ніяких алергічних реакцій.

7.Керамічний протез значно легший. Якщо треба відновити тільки один зуб це не особливо важливо, але якщо відновлюється багато зубів, вага кожної коронки грає значну роль.

8.Ще один плюс керамічної реставрації – можлива адгезивна фіксація, що перетворює штучний зуб і корінь в одне ціле. Реставрації такого типу закріплюються за допомогою спеціального цементу.

9.Усі реставрації такої конструкції роблять з низькотемпературної кераміки, розробленої спеціально для стоматології. Це забезпечує природне стирання штучного зуба. Недоліки керамічних коронок. Не можна застосувати довгі мостовидні протези, наприклад, у разі відновлення двох і більше зубів. Такі значні дефекти зубного ряду можливо реставрувати тільки за допомогою мостовидного протеза з металокераміки, або імплантувати імплантати на місце втрачених зубів. Керамічні протези дорого коштують і не кожен може собі їх дозволити. Для виготовлення потрібно спеціальну, дуже точну апаратуру. Переваги перекривають недоліки, а використати або ні – вирішувати тільки Вам.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: керамічна коронка, керамічні коронки, ціна керамічної коронки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *