Звикаємо до знімного протеза. Як правильно носити та знімати

Врешті-решт, ви стали володарем протеза. Лікар скоректував усі незручні моменти, ви забираєте протез з собою. Що робити? Куплений протез створює багато питань. Незрозуміло, як до нього звикнути, іноді може виникнути відчуття, що ви ніколи не носитимете його просто. Звикнути не складно. Але доведеться постаратися.

1.Дуже важливо навчиться знімати і одягати протез. Особливо складно буде робити це вперше. Попросіть лікаря вам допомогти, показавши в дзеркалі, яким чином протез знімається і одягається. Це пов’язано з тим, що у кожного протеза може бути свій спосіб введення і виведення. Як тільки лікар показав вам, як це робиться, тут же спробуйте зробити це самостійно як мінімум один раз. У домашніх умовах після такої практики ви зможете повторити увесь процес набагато швидше. Станьте удома перед дзеркалом і кілька разів зніміть і одягніть протез.

2.Наступний крок в освоєнні знімного протеза полягає в мові. Так-так, вас наслідує научиться говорити з протезом. Кожна людина індивідуальна, деякі починають вільно розмовляти практично відразу, інші ж довгий час не в змозі сказати навіть слово. Чому ж так трапляється? До установки протеза в ротовій порожнині місця було багато, і язик розташовувався так, як зручно. Тепер же зникли не лише отвори від втрачених зубів, але і сам протез зайняв досить багато місця. Частенько відбувається така ситуація, вам дуже хочеться подякувати лікарю, але не виходить. Щоб навчитися виразно розмовляти досить удома говорити якомога більше. Наприклад, можна декілька годин підряд читати книгу або журнал. Так ви наберетеся досвіду і поступово позбавитеся від проблем з вимовою. Як правило, процес звикання може продовжитися до декількох днів. Правда це стосується того випадку, коли протез надійно зафіксований в ротовій порожнині, і якість самого протеза висока.

3.Вам слід періодично полоскати рот відварами різних лікувальних трав, таких як шавлія, ромашка, підходить будь-яка лікувальна трава з схожими властивостями. Полоскання відварами допоможуть вашій слизовій оболонці звикнути до протеза, і період адаптації пройде значно легше. Також слід враховувати, що використання протеза на перших порах привносить незвичне навантаження на ясна і опорні зуби, на яких за допомогою гачків або замків фіксується протез. Ваші зуби не почнуть хворіти від незвичного тиску. Полоскати слід не менше десяти раз на день! Пам’ятайте, що полоскання будуть тільки на користь, ще жодного разу не були помічені негативні наслідки від полоскання травами.

4.Навіть дуже дорогий протез потребує коригування, може статися, що ви серйозно натрете ясна. Вам не потрібно терпіти біль, зніміть протез. Проте варто пам’ятати, що перш ніж йти до лікаря на корекцію, треба проносити протез більше трьох годин. Таким чином, ви натрете ясна, і лікар побачить, яку частину протеза вимагається коригувати. Лікареві треба бачити точне місце травмування ясен. Чомусь більшість приходить зі знятим протезом і приблизно вказують місце. Так не можна, якщо не робити точні корекції, врешті-решт, доведеться викинути протез. Коригувати можна тільки ті місця, де точно видно сліди підвищеного навантаження. Не можна підпилювати усю сторону, де болить! Кожна людина індивідуальна і у усіх різні больові пороги. Деякі можуть довести до серйозної виразки, інші прибігають з криками від маленької плямочки. Стоматолог має право коригувати тільки те місце протеза, де він бачить натертості. Будь-які усні прохання пацієнтів не є приводом для корекції. Люди цілком можуть плутати не лише верхню щелепу з нижньою, але і саме конкретне місце, де натирало. Варто відмітити, що в деяких випадках таких проблем можна уникнути – сучасне протезування і професіоналізм техніків іноді можуть творити дива.

5.Доглядайте за вашим протезом. Ніякого спеціального догляду не потрібно, і знімати протез на ніч не треба. Раніше всюди було поширено думку, що протез потрібно класти на ніч в склянку з водою. Не робіть цього. Ви набагато швидше звикнете до протеза, якщо залишатимете його в ротовій порожнині вночі. В крайньому випадку його можна покласти в сухе місце. Це пов’язано з тим, що вночі адаптація до протеза протікає швидше, ніж вдень. Якщо зняти на ніч протез, ви відвикнете від того, до чого звикали цілий день. І знову треба буде звикати. Можна знімати протези на ніч через декілька місяців, коли відчуватимете їх частиною себе, щоб ясна і опорні зуби відпочили.

Що треба їсти?
Розпочинайте з м’яких, але ні в якому разі не в’язких продуктів. До в’язких продуктів можна віднести деякі цукерки, жувальну гумку і навіть булочки – прилипаючи до протеза вони можуть значно понизити термін експлуатації і навіть поламати.

Буде корисно потренуватися з яблуками або грушами. Поріжте їх невеликими часточками і їжте. Вони тверді і ви зможете навчитися жувати, але одночасно і не настільки тверді, щоб зламати протез.

Гігієна протезів
Протези потребують постійної гігієни, бажано кожного разу після вживання їжі. Якщо для вас це складно, чистіть протез, хоч би перед сном. Не особливо важливо, чим. Головне – щоб протез був чистий. Підтримуйте таку ж чистоту протеза, яким він був в перший день і не важливо, як ви це робитимете. Кожен пацієнт індивідуальний, може розрізнятися як мікрофлора ротової порожнини, так і кислотність шлунку. У зв’язку з цим одним досить промити протез струменем води, а інші, незважаючи на постійне чищення стикаються з протезом, що потемнів.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: як привикнути до зубних протезів, чи потрібно на ніч знімати зубні протези, як звикнути до зубних протезів

Коментарі 1 коментар

  • Дійсно важко звикнути. Я спершу мало не заплакала, коли мені лікар встановив частковий знімний протез – так мені було незвично і незручно, здалося, що ніколи не зможу ходити з ним у роті. Але пройшло десь із місяць часу і я помалу стала звикати, а зараз вже як він мені як рідний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *